HP ZBook Power 866C4EA Core i7-13700H 16GB2/1TBM2 15.6″FHD Laptop
SKU:
866C4EA
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 14
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
HP ZBook Power 866C4EA Core i7-13700H 16GB2/1TBM2 15.6″FHD Laptop
SKU:
866C4EA
Description
HP ZBook Power 866C4EA Core i7-13700H 16GB2/1TBM2 15.6″FHD Laptop
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “HP ZBook Power 866C4EA Core i7-13700H 16GB2/1TBM2 15.6″FHD Laptop” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 14
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HP ZBook Power 866C4EA Core i7-13700H 16GB2/1TBM2 15.6″FHD Laptop” Cancel reply
Description
HP ZBook Power 866C4EA Core i7-13700H 16GB2/1TBM2 15.6″FHD Laptop
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 48R36EA#ABU
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i5 |
| Screen size | 13.3 Inches |
| Brand | HP |
| Operating system | Windows 10 Pro |
| Special feature | HP Fast Charge,Affordable Productivity Laptop |
| Graphics card | Intel Iris X Graphics |
| Product type | Laptop |
| Market positioning | Premium |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Country of origin | China |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Introduction year | 2021 |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 33.8 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Native aspect ratio | 16:09 |
| Processor generation | 11th gen Intel® Core™ i5 |
| Configurable TDP-down | 12 W |
| Configurable TDP-down frequency | 0.9 GHz |
| Processor cache type | L3 |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 3 |
| Audio system | Bang & Olufsen |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Front camera signal format | 720p |
| Front camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Thunderbolt technology | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0b |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| Pointing device | Clickpad |
| Numeric keypad | No |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| Input device model | HP Premium Collaboration Keyboard |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Bundled software | HP Wolf Pro Security Edition (3 years) |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Width | 307.6 mm |
| Depth | 204.5 mm |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.24 kg |
In Stock
Excl. VAT: £403.13
Incl. VAT: £483.75
Incl. VAT: £483.75
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.