HP ZBook Power 865V7EA#ABU AMD Ryzen 7-7840HS 32 GB/1TB SSD 15.6″Laptop
SKU:
865V7EA#ABU
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 14
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
HP ZBook Power 865V7EA#ABU AMD Ryzen 7-7840HS 32 GB/1TB SSD 15.6″Laptop
SKU:
865V7EA#ABU
Description
HP ZBook Power 865V7EA#ABU AMD Ryzen 7-7840HS 32 GB/1TB SSD 15.6″Laptop
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “HP ZBook Power 865V7EA#ABU AMD Ryzen 7-7840HS 32 GB/1TB SSD 15.6″Laptop” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 14
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HP ZBook Power 865V7EA#ABU AMD Ryzen 7-7840HS 32 GB/1TB SSD 15.6″Laptop” Cancel reply
Description
HP ZBook Power 865V7EA#ABU AMD Ryzen 7-7840HS 32 GB/1TB SSD 15.6″Laptop
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: NX.A6UEK.001
Key Features:
| Brand | Acer |
| Model Name | Chromebook 311 (C722-K200) |
| Screen size | 11.6 inches HD (1366×768) |
| Colour | Shale Black |
| Hard disk size | 32 GB eMMC |
| CPU model | MediaTek MT8183 |
| RAM memory | 4 GB LPDDR4X |
| Operating system | ChromeOS |
| Special feature | Lightweight & portable |
| Graphics card | Integrated ARM Mali-G72 MP3 |
| Design | |
| Product type | Chromebook |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| Original brand name | Acer |
| Display | |
| HD type | HD |
| Panel type | LCD |
| LED backlight | Yes |
| Display diagonal (metric) | 29.5 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display diagonal | 29.5 cm (11.6") |
| Native aspect ratio | 16:09 |
| Processor | |
| Coprocessor cores | 4 |
| Coprocessor model | A53 |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Processor model | A73 |
| Processor cores | 4 |
| Processor manufacturer | ARM |
| Processor family | ARM Cortex |
| Memory | |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Storage | |
| Storage media | eMMC |
| Optical drive type | No |
| Card reader integrated | No |
| Flash memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 32 GB |
| Graphics | |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | ARM Mali |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | ARM Mali-G72 MP3 |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | ARM |
| Audio | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera | |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Front camera HD type | HD |
| Optical drive | |
| Optical drive type | No |
| Network | |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Keyboard | |
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard language | UK English |
| Software | |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Technical details | |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery life (max) | 20 h |
| Battery capacity | 48 Wh |
| Power | |
| AC adapter power | 45 W |
| DC-in jack | Yes |
| Security | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 296 mm |
| Depth | 206 mm |
| Height | 21.1 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Packaging data | |
| Cables included | AC |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84713000 |
| Other features | |
| On-board graphics card | Yes |
| Display diagonal (metric) | 29.5 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84713000 |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: NX.AWDEK.009
Key Features:
| Brand | Acer |
| Model Name | Chromebook 514 (CB514-1W) |
| Screen size | 14 inches Full HD (1920 × 1080) |
| Colour | Grey |
| Hard disk size | 256 GB SSD |
| CPU model | Intel Core i5-1135G7 |
| RAM memory | 8 GB LPDDR4X |
| Operating system | ChromeOS |
| Special feature | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader |
| Graphics card | Intel UHD Graphics (Integrated) |
| MPN | NX.AWDEK.009 |
| EAN | 4.71112E+12 |
| Type | Notebook/Laptop |
| Brand | Acer |
| Series | Chromebook |
| Model | Acer Chromebook 514 |
| Processor | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 11th Gen. |
| Processor | Intel Core i5 |
| Generation | 11th gen Intel Core i5 |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Processor Core Count | 4 |
| General | |
| Warranty | 1 Year |
| Colour | Grey |
| Item Weight | 1.4 Kg |
| Dimensions | (WxDxH) 323 mm x 219.8 mm x 19.3 mm |
| Display | |
| Touchscreen | No |
| Display Type | Full HD |
| Memory (RAM) | |
| RAM | 8 GB |
| Laptop Memory Type | LPDDR4x-SDRAM |
| Storage | |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Total Storage | 256 GB |
| Graphics | |
| Graphics Manufacturer | Intel |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| GPU | Intel UHD |
| Ports & Interfaces | |
| Card Reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Wireless Lan | Yes |
| USB Ports | 3 |
| HDMI Ports | 1 |
| Features | |
| Built in Speakers | 2 |
| Integrated Webcam | Yes |
| Optical Drive | No DVD Drive |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Fingerprint Sensor | Yes |
| Keyboard language | UK Keyboard |
| Key Specifications | |
| Keyboard layout | QWERTY |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Other Specifications | |
| Operating System | Chrome OS |
| Most Suitable For | Everyday Use |
| Laptop Battery Capacity | 48 Wh |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: NX.AA5EK.001
Key Features:
| RAM | 4 GB |
| Storage | 64 GB SSD |
| Processor | Qualcomm |
| Brand | Acer |
| Model Name | Aspire 3 |
| Screen size | 15.6 inches Full HD (1920×1080) |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Grey |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Storage media | Flash |
| Optical drive type | No |
| Flash memory | 64 GB |
| Total storage capacity | 64 GB |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Qualcomm Adreno |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Qualcomm Adreno 618 |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Qualcomm |
| Number of microphones | 2 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Front camera HD type | HD |
| Optical drive type | No |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5 |
| Antenna type | 2x2 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Operating system installed | ChromeOS |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Grey |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 2 |
| Battery capacity | 4670 mAh |
| Battery capacity | 36 Wh |
| AC adapter power | 45 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Width | 310 mm |
| Depth | 209.3 mm |
| Height | 15.6 mm |
| Weight | 1.2 kg |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 967V3ET#ABU
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB SSD |
| Processor | Intel Core i5 |
| Brand | HP |
| Model | ProBook 440 |
| Product type | Laptop |
| Market positioning | Everyday |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.4 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
In Stock
Excl. VAT: £572.40
Incl. VAT: £686.88
Incl. VAT: £686.88
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.