HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA (790317-001)
SKU:
790317-001
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £857.86
Incl. VAT: £1,029.43
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA (790317-001)
SKU:
790317-001
Description
HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA (790317-001)
HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA (790317-001)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £857.86
Incl. VAT: £1,029.43
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA (790317-001)” Cancel reply
Description
HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA (790317-001)
HPE ETHERNET 10GB 2-PORT 562FLR-SFP ADA
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: UACC-Adapter-RJ45-USBC-10GE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Host interface | USB Type-C |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connector form factor | Straight |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Product colour | Black, Grey |
| Plug and Play | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), UKCA |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| LED indicators | Activity, Link |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Width | 107 mm |
| Depth | 56 mm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 160 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Plug and Play | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Linux operating systems supported | Yes |
In Stock
Excl. VAT: £146.78
Incl. VAT: £176.14
Incl. VAT: £176.14
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.