Trust Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black (24533)
SKU:
24533
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £26.44
Incl. VAT: £31.73
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Trust Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black (24533)
SKU:
24533
Description
Trust Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black (24533)
Trust 24533 Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Hot keys | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Multimedia keys | Yes |
| Design | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Windows keys | Yes |
| Scrolling directions | Vertical |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Form factor | Ambidextrous |
| Multimedia keys | Yes |
| Ergonomics | |
| LED indicators | Yes |
| Receiver | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Micro receiver |
| Power | |
| Service life of battery | 48 month(s) |
| Power source type | Battery |
| Mouse battery type | AA |
| Keyboard battery type | AA |
| Mouse | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse included | Yes |
| Mouse battery life | 12 month(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 752 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 436 x 182 x 44 mm |
| Packaging data | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Receiver type | Micro receiver |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Receiver type | Micro receiver |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Trust Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black (24533)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £26.44
Incl. VAT: £31.73
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Trust Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black (24533)” Cancel reply
Description
Trust Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black (24533)
Trust 24533 Trezo keyboard Mouse included Universal RF Wireless QWERTY UK English Black
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Hot keys | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Multimedia keys | Yes |
| Design | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Windows keys | Yes |
| Scrolling directions | Vertical |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Form factor | Ambidextrous |
| Multimedia keys | Yes |
| Ergonomics | |
| LED indicators | Yes |
| Receiver | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Micro receiver |
| Power | |
| Service life of battery | 48 month(s) |
| Power source type | Battery |
| Mouse battery type | AA |
| Keyboard battery type | AA |
| Mouse | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse battery type | AA |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse included | Yes |
| Mouse battery life | 12 month(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 752 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 436 x 182 x 44 mm |
| Packaging data | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Receiver type | Micro receiver |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Receiver type | Micro receiver |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DJ497
In Stock
Get Instant Price
SKU: A4TKLA39976
In Stock
Excl. VAT: £24.00
Incl. VAT: £28.80
Incl. VAT: £28.80
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.