Trust Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black (23893)
SKU:
23893
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Trust Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black (23893)
SKU:
23893
Description
Trust Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black (23893)
Trust 23893 Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Wrist rest | No |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wired |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | USB |
| Keyboard keys operating life | 5 million characters |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.8 m |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| LED indicators | Yes |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
| Cable length | 1.8 m |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 488 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 449 x 148 x 30 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Trust Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black (23893)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Trust Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black (23893)” Cancel reply
Description
Trust Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black (23893)
Trust 23893 Primo keyboard Universal USB QWERTY UK English Black
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Wrist rest | No |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wired |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | USB |
| Keyboard keys operating life | 5 million characters |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.8 m |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| LED indicators | Yes |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
| Cable length | 1.8 m |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 488 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 449 x 148 x 30 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: J9YKR
In Stock
Excl. VAT: £36.50
Incl. VAT: £43.80
Incl. VAT: £43.80
SKU: 90MP01X0-BKEA00
In Stock
Excl. VAT: £45.39
Incl. VAT: £54.47
Incl. VAT: £54.47
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.