Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black(23772)
SKU:
23772
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black(23772)
SKU:
23772
Description
Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black(23772)
Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| USB Power Delivery | Yes |
| Performance | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Plug and Play | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Hub interfaces | HDMI, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Technical details | |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 0.1 m |
| Harmonized System (HS) code | 8471800000 |
| Power | |
| Input current | 5 A |
| Power supply type | USB |
| Power supply | 100 W |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 43 g |
| Width | 58 mm |
| Depth | 51 mm |
| Height | 11 mm |
| Package weight | 73 g |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 169 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Country of origin | China |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 73 g |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 169 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8471800000 |
| Other features | |
| Power supply type | USB |
| Cable length | 0.1 m |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black(23772)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black(23772)” Cancel reply
Description
Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black(23772)
Trust Dalyx USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Aluminium, Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| USB Power Delivery | Yes |
| Performance | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Plug and Play | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Hub interfaces | HDMI, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Technical details | |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 0.1 m |
| Harmonized System (HS) code | 8471800000 |
| Power | |
| Input current | 5 A |
| Power supply type | USB |
| Power supply | 100 W |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 43 g |
| Width | 58 mm |
| Depth | 51 mm |
| Height | 11 mm |
| Package weight | 73 g |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 169 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Country of origin | China |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 73 g |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 169 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8471800000 |
| Other features | |
| Power supply type | USB |
| Cable length | 0.1 m |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: CP103
In Stock
Excl. VAT: £46.00
Incl. VAT: £55.20
Incl. VAT: £55.20
SKU: FJFGD
In Stock
Excl. VAT: £46.00
Incl. VAT: £55.20
Incl. VAT: £55.20
SKU: 9C3RG
In Stock
Excl. VAT: £47.15
Incl. VAT: £56.58
Incl. VAT: £56.58
SKU: DOC0001A
In Stock
Excl. VAT: £74.75
Incl. VAT: £89.70
Incl. VAT: £89.70
SKU: 2W7T4
In Stock
Excl. VAT: £92.00
Incl. VAT: £110.40
Incl. VAT: £110.40
SKU: YP021
In Stock
Excl. VAT: £92.00
Incl. VAT: £110.40
Incl. VAT: £110.40
SKU: GP.DCK11.003
In Stock
Excl. VAT: £93.15
Incl. VAT: £111.78
Incl. VAT: £111.78
SKU: PR02X
In Stock
Excl. VAT: £94.30
Incl. VAT: £113.16
Incl. VAT: £113.16
SKU: YP126
In Stock
Excl. VAT: £95.45
Incl. VAT: £114.54
Incl. VAT: £114.54
SKU: WD22TB4SAP
In Stock
Excl. VAT: £296.70
Incl. VAT: £356.04
Incl. VAT: £356.04
SKU: WD19DCS-240W
In Stock
Excl. VAT: £328.95
Incl. VAT: £394.74
Incl. VAT: £394.74
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.