Trust Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI (23733)
SKU:
23733
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Trust Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI (23733)
SKU:
23733
Description
Trust Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI (23733)
Trust 23733 Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Customizable movement resolution | No |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Customizable movement resolution | No |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.7 m |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomic design | No |
| Technical details | |
| Weight | 91 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Scrolling directions | Vertical |
| Programmable mouse buttons | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Ergonomic design | No |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.7 m |
| Ergonomic design | No |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 91 g |
| Width | 62 mm |
| Depth | 121 mm |
| Height | 38 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 126 g |
| Package type | Box |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 42 mm |
| Package height | 170 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Other features | |
| Weight | 91 g |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Trust Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI (23733)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Trust Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI (23733)” Cancel reply
Description
Trust Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI (23733)
Trust 23733 Carve mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 1200 DPI
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Customizable movement resolution | No |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Customizable movement resolution | No |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.7 m |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomic design | No |
| Technical details | |
| Weight | 91 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Scrolling directions | Vertical |
| Programmable mouse buttons | No |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Ergonomic design | No |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.7 m |
| Ergonomic design | No |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 91 g |
| Width | 62 mm |
| Depth | 121 mm |
| Height | 38 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 126 g |
| Package type | Box |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 42 mm |
| Package height | 170 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
| Other features | |
| Weight | 91 g |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: A4TMYS46446
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: GP.MCE11.011
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 90MP01E0-B0UA00
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 90XB0090-BMU040
In Stock
Get Instant Price
SKU: 90XB06C0-BMU010
In Stock
Excl. VAT: £25.30
Incl. VAT: £30.36
Incl. VAT: £30.36
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.