Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK (22450128)
SKU:
22450128
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £182.75
Incl. VAT: £219.30
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK (22450128)
SKU:
22450128
Description
Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK (22450128)
Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK (22450128)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £182.75
Incl. VAT: £219.30
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK (22450128)” Cancel reply
Description
Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK (22450128)
Seiko Instruments RP-F10-K27J1-3 UK 10819 POS Printer, Top/Front Exit, EthernetUSB-A, Black UK
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: ZT41143-T2E0000Z
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 39472390
Key Features:
| Brand | Star Micronics |
| Type | POS Printers |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Printing media thickness | 65 - 85 µm |
| Connectivity technology | Wired |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | Grey |
| Supported paper width | 58/80 mm |
| Printing media thickness | 65 - 85 µm |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Standard interfaces | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB port | Yes |
| Type | POS printer |
| Print technology | Direct thermal |
| Column capacity | 40 |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Product colour | Grey |
| Built-in barcodes | MaxiCode, PDF417 |
| Autocutter durability | 2 million cuts |
| Cutter | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Product colour | Grey |
| Built-in barcodes | MaxiCode, PDF417 |
| Autocutter durability | 2 million cuts |
| Cutter | Yes |
| Product colour | Grey |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 142 mm |
| Depth | 204 mm |
| Height | 132 mm |
| Weight | 1.68 kg |
In Stock
Get Instant Price – £131.50Price range: Get Instant Price through £131.50 Ex VAT
SKU: C31CL47101A0
Key Features:
| Brand | Dell |
| Type | POS printer |
| Colour | No |
| Type | POS printer |
| Print technology | Thermal |
| Print speed | 250 mm/sec |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Character size | 1.25 x 3 mm |
| Character density | 22.6 cpi |
| Printing characters | Graphic |
| Print speed | 250 mm/sec |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Character size | 1.25 x 3 mm |
| Character density | 22.6 cpi |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1-128, ITF, UPC-A, UPC-E |
| Supported paper width | 80 mm |
| Printing media thickness | 53 - 75 µm |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Connectivity technology | Wired |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB port | Yes |
| USB connector | USB Type-B |
| Serial interface | Yes |
| Serial interface type | RS-232 |
| Optional connectivity | Ethernet, Wireless LAN |
| Ethernet LAN | No |
| Wi-Fi | No |
| Type | POS printer |
| Print technology | Thermal |
| Print speed | 250 mm/sec |
| Character size | 1.25 x 3 mm |
| Character density | 22.6 cpi |
| Built-in sensors details | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Product colour | Black |
| Mean cycles between failures (MCBF) | 60000000 |
| Built-in sensors details | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor |
| Mean time between failures (MTBF) | 360000 h |
| Product colour | Black |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1-128, ITF, UPC-A, UPC-E |
| Autocutter durability | 2 million cuts |
| Cutter | Yes |
| Print head life | 150 km |
| Wall mountable | Yes |
| Receive buffer | 4 KB |
| AC input voltage | 100 - 230 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power source type | DC |
| Power consumption (printing) | 27.2 W |
| DC output voltage | 24 V |
| Power consumption (standby) | 0.96 W |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 140 mm |
| Depth | 199 mm |
| Height | 146 mm |
| Weight | 1.7 kg |
In Stock
Excl. VAT: £116.50
Incl. VAT: £139.80
Incl. VAT: £139.80
SKU: RJ4230BZ1
In Stock
Excl. VAT: £451.01
Incl. VAT: £541.21
Incl. VAT: £541.21
SKU: ZT41143-T0E0000Z
In Stock
Excl. VAT: £1,195.62
Incl. VAT: £1,434.75
Incl. VAT: £1,434.75
SKU: ZT41142-T0E0000Z
Key Features:
| Brand | Zebra |
| Type | POS printer |
| Print technology | Direct thermal / Thermal transfer |
| Print speed | 2.4 ips |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Standard interfaces | Bluetooth, Ethernet, RJ-45, RS-232 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Bluetooth version | 4.1 |
| Bluetooth | Yes |
| USB port | Yes |
| Serial interface | Yes |
| Serial interface type | RS-232 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Maximum media length | 450 m |
| Storage media type | Flash |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Maximum printing width | 10.4 cm |
| Product colour | Black, Grey |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| RAM capacity | 256 GB |
| Flash memory | 512 MB |
| Product colour | Black, Grey |
| Storage media | Flash |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 85% |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Width | 269 mm |
| Depth | 495 mm |
| Height | 324 mm |
| Package weight | 18.6 kg |
| Weight | 16.3 kg |
| Package weight | 18.6 kg |
In Stock
Excl. VAT: £1,198.80
Incl. VAT: £1,438.56
Incl. VAT: £1,438.56
SKU: ZT41143-T4E0000Z
In Stock
Excl. VAT: £1,667.96
Incl. VAT: £2,001.55
Incl. VAT: £2,001.55
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.