HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR (014-0894-006)
SKU:
014-0894-006
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR (014-0894-006)
SKU:
014-0894-006
Description
HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR (014-0894-006)
HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR (014-0894-006)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR (014-0894-006)” Cancel reply
Description
HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR (014-0894-006)
HPE BLADE ASSY BOT/HARP UV2 ACCELERATOR
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 90YV0GH6-M0NA00
Key Features:
| Brand | ASUS |
| Type | Graphic Card |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Data transfer rate | 18 Gbit/s |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Product colour | Black |
| Processor boost clock speed | 2565 MHz |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| CUDA cores | 4352 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce RTX 4060 Ti |
| Processor frequency (OC mode) | 2595 MHz |
| Memory bus | 128 bit |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| HDMI version | 2.1a |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDMI version | 2.1a |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| CUDA cores | 4352 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| NVIDIA Ansel | Yes |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| TV tuner integrated | No |
| HDCP version | 2.3 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Form factor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Product colour | Black |
| Number of slots | 2.5 |
| Cooling technology | ASUS Axial-tech |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Number of slots | 2.5 |
| Weight | 644 g |
| Height | 123.2 mm |
| Depth | 49.6 mm |
| Length | 227.2 mm |
| Cooling type | Active |
| Form factor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Product colour | Black |
| TV tuner integrated | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Package type | Box |
| Package width | 368 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package depth | 220.5 mm |
| Package weight | 1.09 kg |
| Manual | Yes |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 90YV0J49-M0NA00
Key Features:
| Brand | ASUS |
| Type | Graphic Card |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Data transfer rate | 18 Gbit/s |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Product colour | Black |
| Processor boost clock speed | 2565 MHz |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| CUDA cores | 4352 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce RTX 4060 Ti |
| Processor frequency (OC mode) | 2595 MHz |
| Memory bus | 128 bit |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| HDMI version | 2.1a |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDMI version | 2.1a |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| CUDA cores | 4352 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| NVIDIA Ansel | Yes |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| TV tuner integrated | No |
| HDCP version | 2.3 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Form factor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Product colour | Black |
| Number of slots | 2.5 |
| Cooling technology | ASUS Axial-tech |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Number of slots | 2.5 |
| Weight | 644 g |
| Height | 123.2 mm |
| Depth | 49.6 mm |
| Length | 227.2 mm |
| Cooling type | Active |
| Form factor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Product colour | Black |
| TV tuner integrated | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Minimum system power supply | 650 W |
| Package type | Box |
| Package width | 368 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package depth | 220.5 mm |
| Package weight | 1.09 kg |
| Manual | Yes |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 90YV06N2-M0NA00
Key Features:
| Brand | ASUS |
| Type | Graphic Card |
| Discrete graphics card memory | 2 GB |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Product colour | Black, Blue |
| Processor frequency | 902 MHz |
| CUDA cores | 384 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Graphics processor | GeForce GT 730 |
| Memory clock speed | 5010 MHz |
| Memory bus | 64 bit |
| Graphics card memory type | GDDR5 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DirectX version | 11 |
| OpenGL version | 4.4 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | Yes |
| CUDA cores | 384 |
| PhysX | Yes |
| DirectX version | 11 |
| OpenGL version | 4.4 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | Yes |
| Cooling type | Passive |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64 |
| Bundled software | ASUS GPU Tweak II & Driver |
| Cooling type | Passive |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64 |
| Height | 69 mm |
| Depth | 39 mm |
| Length | 165 mm |
| Bundled software | ASUS GPU Tweak II & Driver |
In Stock
Excl. VAT: £60.41
Incl. VAT: £72.49
Incl. VAT: £72.49
SKU: 90YV0H20-M0NA00
Key Features:
| Brand | ASUS |
| Type | Graphic Card |
| Discrete graphics card memory | 2 GB |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Product colour | Black, Blue |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Processor boost clock speed | 902 MHz |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| CUDA cores | 384 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Graphics processor | GeForce GT 730 |
| Processor boost clock speed (OC mode) | 927 MHz |
| Memory clock speed | 5010 MHz |
| Graphics card memory type | GDDR5 |
| HDMI version | 1.4b |
| HDMI ports quantity | 4 |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDMI version | 1.4b |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| CUDA cores | 384 |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| TV tuner integrated | No |
| Cooling type | Passive |
| Number of slots | 1 |
| Height | 105 mm |
| Depth | 18 mm |
| Length | 148 mm |
| Cooling type | Passive |
| TV tuner integrated | No |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Minimum system power supply | 300 W |
| Package type | Box |
| Manual | Yes |
| Manual | Yes |
In Stock
Excl. VAT: £73.70
Incl. VAT: £88.44
Incl. VAT: £88.44
SKU: 90YV0KQ0-M0NA00
Key Features:
| Brand | ASUS |
| Type | Graphic Card |
| Discrete graphics card memory | 6 GB |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Data transfer rate | 14 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Processor boost clock speed | 1507 MHz |
| Maximum displays per videocard | 3 |
| CUDA cores | 2304 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce RTX 3050 |
| Processor boost clock speed (OC mode) | 1537 MHz |
| Memory bus | 96 bit |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDMI version | 2.1 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| CUDA cores | 2304 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDCP | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| TV tuner integrated | No |
| HDCP version | 2.3 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Number of slots | 2 |
| Minimum system power supply | 450 W |
| Number of slots | 2 |
| Weight | 325 g |
| Height | 69 mm |
| Depth | 40 mm |
| Length | 182 mm |
| Cooling type | Active |
| TV tuner integrated | No |
| Minimum system power supply | 450 W |
| Package type | Box |
| Package width | 300 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package depth | 218 mm |
| Package weight | 648 g |
| Manual | Yes |
In Stock
Excl. VAT: £199.66
Incl. VAT: £239.59
Incl. VAT: £239.59
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.