Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD (00YK014)
SKU:
00YK014
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £179.53
Incl. VAT: £215.43
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
2 In Stock
2 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD (00YK014)
SKU:
00YK014
Description
Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD (00YK014)
Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD (00YK014)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £179.53
Incl. VAT: £215.43
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
2 In Stock
2 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD (00YK014)” Cancel reply
Description
Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD (00YK014)
Lenovo ThinkSystem 2.5″ 600GB 10K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: ST300MP0006
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST600MP0006
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST1200MM0129
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST3000DM007
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST6000VX001
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST4000NM003
In Stock
Excl. VAT: £90.79
Incl. VAT: £108.95
Incl. VAT: £108.95
SKU: ST2000VX015
In Stock
Excl. VAT: £113.85
Incl. VAT: £136.62
Incl. VAT: £136.62
SKU: ST2000LM015
In Stock
Excl. VAT: £152.66
Incl. VAT: £183.19
Incl. VAT: £183.19
SKU: ST5000LM000
Key Features:
| Brand | Seagate |
| Type | Internal Hard Drives |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD capacity | 5 TB |
| Bytes per sector | 4096 |
| Power consumption (write) | 2.1 W |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA III |
| Average latency | 5.6 ms |
| Bytes per sector | 4096 |
| HDD number of heads | 10 |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 5 TB |
| Storage drive buffer size | 128 MB |
| Power consumption (write) | 2.1 W |
| Power consumption (read) | 1.9 W |
| Power consumption (idle) | 1.1 W |
| Start-up current | 1.2 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating vibration | 0.7 G |
| Operating shock | 300 G |
| Non-operating vibration | 3.52 G |
| Non-operating shock | 650 G |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Interface | Serial ATA III |
| Storage drive adapter included | No |
| Width | 69.8 mm |
| Weight | 190 g |
| Height | 15 mm |
| Depth | 100.3 mm |
| Storage drive adapter included | No |
| Interface | Serial ATA III |
| Compliance certificates | RoHS |
In Stock
Excl. VAT: £164.50
Incl. VAT: £197.40
Incl. VAT: £197.40
SKU: ST4000NM0033
In Stock
Excl. VAT: £212.69
Incl. VAT: £255.23
Incl. VAT: £255.23
SKU: ST1200MM0009
In Stock
Excl. VAT: £248.03
Incl. VAT: £297.64
Incl. VAT: £297.64
SKU: ST2400MM0129
In Stock
Excl. VAT: £557.53
Incl. VAT: £669.03
Incl. VAT: £669.03
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.