Antec VSK3000 Elite Mini Tower Black (0-761345-80000)
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Antec VSK3000 Elite Mini Tower Black (0-761345-80000)
Description
Antec VSK3000 Elite Mini Tower Black (0-761345-80000)
Antec VSK3000 Elite Mini Tower Black
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Number of 5.25″ bays | 1 |
| Number of 3.5″ bays | 4 |
| Number of 2.5″ bays | 1 |
| Supported motherboard form factors | micro ATX, Mini-ITX |
| Supported HDD sizes | 3.5″ |
| Side window | No |
| Product colour | Black |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 16 cm |
| Maximum graphics card length | 33.5 cm |
| Maximum PSU length | 16 cm |
| Type | PC |
| Form factor | Mini Tower |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Material | |
| Material | SGCC |
| Design | |
| Material | SGCC |
| Number of 5.25″ bays | 1 |
| Number of 3.5″ bays | 4 |
| Number of 2.5″ bays | 1 |
| Supported motherboard form factors | micro ATX, Mini-ITX |
| Side window | No |
| Product colour | Black |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 16 cm |
| Maximum graphics card length | 33.5 cm |
| Maximum PSU length | 16 cm |
| Type | PC |
| Form factor | Mini Tower |
| Power supply | |
| Power supply included | No |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Cooling | |
| Number of front fans supported (max) | 1 |
| Front fans diameters supported | 80,120 mm |
| Number of side fans supported (max) | 2 |
| Side fans diameters supported | 120 mm |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Storage | |
| Supported HDD sizes | 3.5″ |
| Weight & dimensions | |
| Width | 180 mm |
| Depth | 410 mm |
| Height | 373 mm |
| Weight | 3.4 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.99 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
Antec VSK3000 Elite Mini Tower Black (0-761345-80000)
Antec VSK3000 Elite Mini Tower Black
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Number of 5.25″ bays | 1 |
| Number of 3.5″ bays | 4 |
| Number of 2.5″ bays | 1 |
| Supported motherboard form factors | micro ATX, Mini-ITX |
| Supported HDD sizes | 3.5″ |
| Side window | No |
| Product colour | Black |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 16 cm |
| Maximum graphics card length | 33.5 cm |
| Maximum PSU length | 16 cm |
| Type | PC |
| Form factor | Mini Tower |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Material | |
| Material | SGCC |
| Design | |
| Material | SGCC |
| Number of 5.25″ bays | 1 |
| Number of 3.5″ bays | 4 |
| Number of 2.5″ bays | 1 |
| Supported motherboard form factors | micro ATX, Mini-ITX |
| Side window | No |
| Product colour | Black |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 16 cm |
| Maximum graphics card length | 33.5 cm |
| Maximum PSU length | 16 cm |
| Type | PC |
| Form factor | Mini Tower |
| Power supply | |
| Power supply included | No |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Cooling | |
| Number of front fans supported (max) | 1 |
| Front fans diameters supported | 80,120 mm |
| Number of side fans supported (max) | 2 |
| Side fans diameters supported | 120 mm |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Storage | |
| Supported HDD sizes | 3.5″ |
| Weight & dimensions | |
| Width | 180 mm |
| Depth | 410 mm |
| Height | 373 mm |
| Weight | 3.4 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.99 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £124.10
Incl. VAT: £328.99
Incl. VAT: £398.02
Incl. VAT: £651.91
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.