Antec A30 Pro Processor Fan 9.5 cm Black 1 pc(s) (0-761345-77752-0)
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Antec A30 Pro Processor Fan 9.5 cm Black 1 pc(s) (0-761345-77752-0)
Description
Antec A30 Pro Processor Fan 9.5 cm Black 1 pc(s) (0-761345-77752-0)
Antec A30 Pro Processor Fan 9.5 cm Black 1 pc(s)
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Rotational speed (max) | 1800 RPM |
| Noise level (high speed) | 35 dB |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 9.5 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, LGA 775 (Socket T) |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5 |
| Maximum airflow | 33.4 cfm |
| Maximum air pressure | 0.8 mmH2O |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of fan blades | 7 |
| Design | |
| Material | Plastic |
| Illumination colour | Blue |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of fan blades | 7 |
| Radiator material | Aluminum |
| Technical details | |
| Noise level (high speed) | 35 dB |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 9.5 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, LGA 775 (Socket T) |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5 |
| Maximum airflow | 33.4 cfm |
| Maximum air pressure | 0.8 mmH2O |
| Material | Plastic |
| Illumination LED | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Power | |
| Rated voltage | 12 V |
| Rated current | 0.2 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 95 x 95 x 25 mm |
| Fan weight | 202 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Blue |
Technical Table
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
Antec A30 Pro Processor Fan 9.5 cm Black 1 pc(s) (0-761345-77752-0)
Antec A30 Pro Processor Fan 9.5 cm Black 1 pc(s)
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Rotational speed (max) | 1800 RPM |
| Noise level (high speed) | 35 dB |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 9.5 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, LGA 775 (Socket T) |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5 |
| Maximum airflow | 33.4 cfm |
| Maximum air pressure | 0.8 mmH2O |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of fan blades | 7 |
| Design | |
| Material | Plastic |
| Illumination colour | Blue |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of fan blades | 7 |
| Radiator material | Aluminum |
| Technical details | |
| Noise level (high speed) | 35 dB |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 9.5 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, LGA 775 (Socket T) |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5 |
| Maximum airflow | 33.4 cfm |
| Maximum air pressure | 0.8 mmH2O |
| Material | Plastic |
| Illumination LED | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Power | |
| Rated voltage | 12 V |
| Rated current | 0.2 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 95 x 95 x 25 mm |
| Fan weight | 202 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Blue |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £71.80
Incl. VAT: £253.45
Incl. VAT: £328.99
Incl. VAT: £398.02
Incl. VAT: £440.75
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.