Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s) (0-761345-76000)
SKU:
0-761345-76000
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s) (0-761345-76000)
SKU:
0-761345-76000
Description
Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s) (0-761345-76000)
Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s)
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Chipset |
| Fan connector | 3-pin |
| Rotational speed (max) | 1500 RPM |
| Noise level (high speed) | 26 dB |
| Type | Air cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+ |
| Maximum airflow | 60 cfm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Fan connector | 3-pin |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Material | Aluminium |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Technical details | |
| Noise level (high speed) | 26 dB |
| Type | Air cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+ |
| Maximum airflow | 60 cfm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Material | Aluminium |
| Fan connector | 3-pin |
| Illumination LED | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Fan connector | 3-pin |
| Power | |
| Rated voltage | 12 V |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package width | 135 mm |
| Package height | 85 mm |
| Width | 130 mm |
| Package weight | 300 g |
| Height | 82 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 135 mm |
| Package width | 135 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 300 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Multi |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 4 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s) (0-761345-76000)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s) (0-761345-76000)” Cancel reply
Description
Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s) (0-761345-76000)
Antec T120 Chipset Air cooler 12 cm Black 1 pc(s)
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Chipset |
| Fan connector | 3-pin |
| Rotational speed (max) | 1500 RPM |
| Noise level (high speed) | 26 dB |
| Type | Air cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+ |
| Maximum airflow | 60 cfm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Fan connector | 3-pin |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Material | Aluminium |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Technical details | |
| Noise level (high speed) | 26 dB |
| Type | Air cooler |
| Fan diameter | 12 cm |
| Supported processor sockets | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+ |
| Maximum airflow | 60 cfm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Material | Aluminium |
| Fan connector | 3-pin |
| Illumination LED | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Fan connector | 3-pin |
| Power | |
| Rated voltage | 12 V |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package width | 135 mm |
| Package height | 85 mm |
| Width | 130 mm |
| Package weight | 300 g |
| Height | 82 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 135 mm |
| Package width | 135 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 300 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Multi |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 4 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 100-000000053
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-506159
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: NS-WM
In Stock
Get Instant Price
SKU: 100-100000147BOX
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000081
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000057
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-100000510BOX
In Stock
Excl. VAT: £59.83
Incl. VAT: £71.80
Incl. VAT: £71.80
SKU: 100-506115
In Stock
Excl. VAT: £103.42
Incl. VAT: £124.10
Incl. VAT: £124.10
SKU: 100-000000049
In Stock
Excl. VAT: £274.16
Incl. VAT: £328.99
Incl. VAT: £328.99
SKU: AX5U5600C4616G-DTLABBK
In Stock
Excl. VAT: £331.68
Incl. VAT: £398.02
Incl. VAT: £398.02
SKU: 100-506085
In Stock
Excl. VAT: £354.80
Incl. VAT: £425.76
Incl. VAT: £425.76
SKU: 100-000000326
In Stock
Excl. VAT: £679.09
Incl. VAT: £814.91
Incl. VAT: £814.91
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.