Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper (0-761345-10929-1)
SKU:
0-761345-10929-1
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper (0-761345-10929-1)
SKU:
0-761345-10929-1
Description
Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper (0-761345-10929-1)
Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Rotational speed (min) | 800 RPM |
| Rotational speed (max) | 1600 RPM |
| Noise level (low speed) | 10 dB |
| Noise level (high speed) | 22 dB |
| Type | Cooler |
| Fan diameter | 9.2 cm |
| Supported processor sockets | Socket AM2, Socket AM3, Socket FM1, Socket FM2+ |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Design | |
| Product colour | Copper |
| Technical details | |
| Noise level (low speed) | 10 dB |
| Noise level (high speed) | 22 dB |
| Type | Cooler |
| Fan diameter | 9.2 cm |
| Supported processor sockets | Socket AM2, Socket AM3, Socket FM1, Socket FM2+ |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Colour | |
| Product colour | Copper |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper (0-761345-10929-1)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper (0-761345-10929-1)” Cancel reply
Description
Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper (0-761345-10929-1)
Antec C40 Processor Cooler 9.2 cm Copper
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Rotational speed (min) | 800 RPM |
| Rotational speed (max) | 1600 RPM |
| Noise level (low speed) | 10 dB |
| Noise level (high speed) | 22 dB |
| Type | Cooler |
| Fan diameter | 9.2 cm |
| Supported processor sockets | Socket AM2, Socket AM3, Socket FM1, Socket FM2+ |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Design | |
| Product colour | Copper |
| Technical details | |
| Noise level (low speed) | 10 dB |
| Noise level (high speed) | 22 dB |
| Type | Cooler |
| Fan diameter | 9.2 cm |
| Supported processor sockets | Socket AM2, Socket AM3, Socket FM1, Socket FM2+ |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Colour | |
| Product colour | Copper |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 100-000000057
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000054
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000053
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-506159
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CKG2-RM
Key Features:
| Brand | ubiquiti |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | CloudKey G2, CloudKey G2 Plus |
| Product colour | Black, Silver |
| Power Consumption | 12.95W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Width | 481.5 mm |
| Weight | 600 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 47 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Networking Interface | (1) GbE RJ45 port |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
In Stock
Excl. VAT: £75.10
Incl. VAT: £90.11
Incl. VAT: £90.11
SKU: 100-506115
In Stock
Excl. VAT: £103.42
Incl. VAT: £124.10
Incl. VAT: £124.10
SKU: 100-000000080
In Stock
Excl. VAT: £211.21
Incl. VAT: £253.45
Incl. VAT: £253.45
SKU: 100-000000079
In Stock
Excl. VAT: £211.21
Incl. VAT: £253.45
Incl. VAT: £253.45
SKU: 100-000000049
In Stock
Excl. VAT: £274.16
Incl. VAT: £328.99
Incl. VAT: £328.99
SKU: 100-000000338
In Stock
Excl. VAT: £367.30
Incl. VAT: £440.75
Incl. VAT: £440.75
SKU: AX5U6000C3016G-DTLABBK
In Stock
Excl. VAT: £439.75
Incl. VAT: £527.70
Incl. VAT: £527.70
SKU: 100-000000326
In Stock
Excl. VAT: £679.09
Incl. VAT: £814.91
Incl. VAT: £814.91
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.