SKU: SFP-H10GB-ACU10M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 10 m |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable length | 10 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU2-5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 2.5 m |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU1-5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU1M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Black |
Get Instant Price
SKU: JH234A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight | 410 g |
| Cable length | 1 m |
Get Instant Price
SKU: QSFP-100G-AOC30M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Optical Cable |
|
Minimum Bend Radius |
30mm |
| Max Data Rate | 100Gbps |
|
Cable Length |
30m (98.43ft) |
|
Wavelength |
850nm |
|
Power Consumption |
2.2W |
|
Power supply |
3.3V |
|
Application |
100G Ethernet |
Get Instant Price
SKU: STACK-T1-1M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product type | Serial Cables |
| Compatible products | Cisco StackWise-480, StackWise-1T |
| Connector 2 | T1 |
| Connector 1 | T1 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Connector 1 form factor | Straight |
Get Instant Price
SKU: STACK-T2-50CM
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Get Instant Price
SKU: C13-C14(1M)
Get Instant Price