Available on Backorder

Key Features:
| Video input channels | 4 channels |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1.7 GHz |
| Ethernet LAN data rates | 1000,10000,100000 Mbit/s |
| RAID support | Yes |
| RAID levels | 5 |
| HDD capacity | 4 GB |
| Ethernet LAN data rates | 1000,10000,100000 Mbit/s |
| Rack mounting | Yes |
| LED indicators | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Grey |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1.7 GHz |
| Power consumption (typical) | 75 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (max) | 100 W |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Harmonized System (HS) code | 85219000 |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 325 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 5.11 kg |
| Harmonized System (HS) code | 85219000 |
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch |
| Switch Layer | L2 |
| Product colour | white |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power connector | DC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Forwarding rate | 7.44 Mpps |
| Product colour | White |
| Stackable | No |
| LED indicators | Activity, Link, Speed, Status |
| Rack mounting | No |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Power supply included | Yes |
| Power connector | DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 107.2 mm |
| Depth | 70.2 mm |
| Height | 21.2 mm |
| Weight | 150 g |
| Cables included | USB Type-C |
| Certification | CE, FCC, IC |
| LED indicators | Activity, Link, Speed, Status |
| Cables included | USB Type-C |

Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 8 |
| Switch layer | L2 |
| Power consumption | 42 W |
| Ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Management protocols | SNMPv1/v2c/v3 |
| Routing protocols | CDP, EIGRP, OSPF, RIP, VRRP |
| 10G support | No |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| Throughput | 8 Gbit/s |
| Wall mountable | Yes |
| Reset button | Yes |
| Product colour | White |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Status |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Rack mounting | No |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Power consumption (max) | 9 W |
| Power supply included | No |
| Input current | 1.1 A |
| DC input voltage | 44 - 57 V |
| Power source | DC/PoE |
| Power connector | DC-in jack |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 42 W |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 7 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 203 mm |
| Depth | 76 mm |
| Height | 33 mm |
| Weight | 320 g |
| Manual | Yes |
| Product colour | White |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Rack mounting | No |
| Certification | CE, FCC, IC |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Status |
Available on Backorder

Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | IP security camera |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Bullet |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Pole |
| Optical zoom | 3x |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Type | IP security camera |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Built-in processor | Yes |
| Weatherproof | Yes |
| IK code | IK04 |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Lens viewing angle, horizontal | 34.9, 109.9° |
| Lens viewing angle, vertical | 19.7, 59.9° |
| Lens viewing angle, diagonal | 40, 127.7° |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.8 mm (1 / 1.8") |
| Maximum aperture number | 3.3 |
| Minimum aperture number | 1.53 |
| Zoom capability | Yes |
| Optical zoom | 3x |
| Focal length range | 4.1 - 12.3 mm |
| Night vision | Yes |
| Night vision distance | 25 m |
| LED type | IR |
| Noise reduction | Yes |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Sharpness |
| Noise reduction technology | 2D noise reduction, 3D noise reduction |
| Video compression formats | H.264 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Frame rate | 30 fps |
| Total megapixels | 8 MP |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Audio system | 2-way |
| Bluetooth | No |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Built-in HDD | No |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Reset button | Yes |
| Power source type | PoE |
| Power consumption (max) | 11 W |
| DC output voltage | 48, 54, 57 |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Length | 175.3 mm |
| Diameter | 8.6 cm |
| Weight | 820 g |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Yes |
| Video compression formats | H.264 |
Available on Backorder