New NOB
New NOB

SALE
SKU: UBB
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Bridges & Repeaters |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Power consumption (max) | 11 W |
| Signal strength | 36.5 dBm |
| Frequency band | 5.15 - 5.875, 57-66 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Frequency band | 5.15 - 5.875, 57-66 GHz |
| Material | Polycarbonate |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Material | Polycarbonate |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Weight | 376 g |
| Width | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 90 mm |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
In Stock
Get Instant Price
SKU: UBB-XG-EU
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-C6-CMP-1M
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-C6-CMR-1M
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-0.3M-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-1M-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-2M-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-3M-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-5M-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-8M-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-PATCH-RJ45
In Stock
Get Instant Price
SKU: UC-CAST
Available on Backorder
Get Instant Price