Synology DiskStation DS923+ NAS/storage server Tower
SKU:
DS923+
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Synology |
| Product type | NAS & Storage Servers |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| RAID support | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor boost frequency | 3.1 GHz |
| Processor frequency | -2.6 GHz |
| Processor family | Ryzen Embedded |
| Processor model | R1600 |
| Processor cores | 2 |
| Device class | Home & Home Office |
| Backup function | Yes |
| Backup features | Cloud, iSCSI LUN |
| Built-in display | No |
| Card reader integrated | No |
| Product colour | Black |
| Noise level | 22.9 dB |
| Multilingual support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Width | 199 mm |
| Depth | 223 mm |
| Height | 166 mm |
| Weight | 2.34 kg |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 4
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Synology DiskStation DS923+ NAS/storage server Tower
SKU:
DS923+
| Brand | Synology |
| Product type | NAS & Storage Servers |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| RAID support | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor boost frequency | 3.1 GHz |
| Processor frequency | -2.6 GHz |
| Processor family | Ryzen Embedded |
| Processor model | R1600 |
| Processor cores | 2 |
| Device class | Home & Home Office |
| Backup function | Yes |
| Backup features | Cloud, iSCSI LUN |
| Built-in display | No |
| Card reader integrated | No |
| Product colour | Black |
| Noise level | 22.9 dB |
| Multilingual support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Width | 199 mm |
| Depth | 223 mm |
| Height | 166 mm |
| Weight | 2.34 kg |
Description
Synology DiskStation DS923+ NAS/storage server Tower
Buy DS923+ NAS With Storage
SKU: DS923+/16TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/16TB-HAT5300
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-N300
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-HAT5300
Get Instant Price
SKU: DS923+/40TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/48TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/48TB-HAT5300
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-HAT3310
Get Instant Price
SKU: DS923+/48TB-HAT3310
Get Instant Price
SKU: DS923+/8TB-RPL
Get Instant Price
Technical Table
| Brand | Synology |
| Product type | NAS & Storage Servers |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| RAID support | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor boost frequency | 3.1 GHz |
| Processor frequency | -2.6 GHz |
| Processor family | Ryzen Embedded |
| Processor model | R1600 |
| Processor cores | 2 |
| Device class | Home & Home Office |
| Backup function | Yes |
| Backup features | Cloud, iSCSI LUN |
| Built-in display | No |
| Card reader integrated | No |
| Product colour | Black |
| Noise level | 22.9 dB |
| Multilingual support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Width | 199 mm |
| Depth | 223 mm |
| Height | 166 mm |
| Weight | 2.34 kg |
Reviews (0)
Be the first to review “Synology DiskStation DS923+ NAS/storage server Tower” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 4
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Synology DiskStation DS923+ NAS/storage server Tower” Cancel reply
Description
Synology DiskStation DS923+ NAS/storage server Tower
Buy DS923+ NAS With Storage
SKU: DS923+/16TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/16TB-HAT5300
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-N300
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-HAT5300
Get Instant Price
SKU: DS923+/40TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/48TB-RPL
Get Instant Price
SKU: DS923+/48TB-HAT5300
Get Instant Price
SKU: DS923+/32TB-HAT3310
Get Instant Price
SKU: DS923+/48TB-HAT3310
Get Instant Price
SKU: DS923+/8TB-RPL
Get Instant Price
Technical Table
| Brand | Synology |
| Product type | NAS & Storage Servers |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| RAID support | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor boost frequency | 3.1 GHz |
| Processor frequency | -2.6 GHz |
| Processor family | Ryzen Embedded |
| Processor model | R1600 |
| Processor cores | 2 |
| Device class | Home & Home Office |
| Backup function | Yes |
| Backup features | Cloud, iSCSI LUN |
| Built-in display | No |
| Card reader integrated | No |
| Product colour | Black |
| Noise level | 22.9 dB |
| Multilingual support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Width | 199 mm |
| Depth | 223 mm |
| Height | 166 mm |
| Weight | 2.34 kg |
BESTSELLER PRODUCTS
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.