TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router (ARCHER AXE75)
SKU:
ARCHER AXE75
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £102.35
Incl. VAT: £122.82
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
2 In Stock
2 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router (ARCHER AXE75)
SKU:
ARCHER AXE75
Description
TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router (ARCHER AXE75)
TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router (ARCHER AXE75)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £102.35
Incl. VAT: £122.82
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
2 In Stock
2 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router (ARCHER AXE75)” Cancel reply
Description
TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router (ARCHER AXE75)
TP-Link Archer AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: ETH-SP-G2
In Stock
Get Instant Price
SKU: AF60-HD
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AM-5AC21-60
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AMO-3G12
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: EP-54V-150W-DC
In Stock
Excl. VAT: £55.13
Incl. VAT: £66.16
Incl. VAT: £66.16
SKU: ACB-AC
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 5 |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| AC input voltage | 24 V |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | Floor, Table |
| Product colour | Black |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Internal | No |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Power consumption (max) | 8.5 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Input current | 0.83 A |
| AC input voltage | 24 V |
| Housing material | Plastic |
| Placement | Floor, Table |
| Product colour | Black |
| Internal | No |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Width | 87.8 mm |
| Depth | 89.2 mm |
| Weight | 280 g |
| Height | 89.5 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
In Stock
Excl. VAT: £55.13
Incl. VAT: £66.16
Incl. VAT: £66.16
SKU: B-DB-AC
In Stock
Excl. VAT: £68.45
Incl. VAT: £82.14
Incl. VAT: £82.14
SKU: AMO-5G10
In Stock
Excl. VAT: £85.55
Incl. VAT: £102.66
Incl. VAT: £102.66
SKU: AM-5G20-90
In Stock
Excl. VAT: £94.10
Incl. VAT: £112.93
Incl. VAT: £112.93
SKU: AF-5G30-S45
In Stock
Excl. VAT: £97.32
Incl. VAT: £116.79
Incl. VAT: £116.79
SKU: ER-8-XG
In Stock
Excl. VAT: £1,097.88
Incl. VAT: £1,317.46
Incl. VAT: £1,317.46
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.