SKU: Pro-XG-10-POE
Get Instant Price
SKU: JL323A
Get Instant Price
SKU: JL826A
Get Instant Price
SKU: US-48-750W
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 48 |
| Switch Layer | L2 |
| Form factor | 1U |
| Power consumption (max) | 750 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Product colour | Silver |
| Noise level | 48 dB |
| Rack mounting | Yes |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 48 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 48 |
| Console port | RJ-45 |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Flow control support | Yes |
| 10G support | Yes |
| Throughput | 104.16 Mpps |
| Switching capacity | 140 Gbit/s |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Reset button | Yes |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Silver |
| LED indicators | Yes |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| Noise level | 48 dB |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Yes |
| Power consumption (max) | 750 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 34.2 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 485 mm |
| Depth | 374.6 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Weight | 5.3 kg |
Get Instant Price
SKU: ECS-24S-PoE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch |
| Switch Layer | L3 |
| Product colour | Grey |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Switch type | Managed |
| Enclosure Type | Rack-mountable 1U |
| Subtype | 10 Gigabit Ethernet / 25 Gigabit Ethernet |
| Ports | 8 x 2.5GBase-T + 16 x 10Gb Ethernet + 2 x 25 Gigabit SFP28 |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE Class 4 |
| PoE Budget | 1050 W |
| Performance | Switching capacity: 460 Gbps Non-blocking switching throughput: 230 Gbps Forwarding rate: 342 Mpps |
| Capacity | Virtual interfaces (VLANs): 1000 ARP entries: 128000 Packet buffer size: 8 MB IPv4 routes (static): 256000 |
| MAC Address Table Size | 128K entries |
| Routing Protocol | STP, RSTP |
| Features | Etherlighting ports, standard mode, reset button, DHCP relay, Inter-VLAN Routing, static routing, LACP, advanced IGMP configuration, DHCP snooping, DHCP guardian, egress rate limit, flow control, MAC and IP-based ACLs support, Device isolation with ACLs, MAC based port restriction, port isolation, port mirroring, Jumbo Frames support, LLDP-MED, Voice VLAN, loop protection, SGCC steel housing, 12KV ESD Protector (air-gap discharge), 12KV ESD Protector (contact discharge), IGMP snooping, 802.1x authentication |
| Power | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Redundancy | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 44.24 cm x 49.6 cm x 4.37 cm |
| Weight | 9.46 kg |
| Designed For | P/N: UACC-AOC-SFP28-5M |
| Device Type | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type | Rack-mountable 1U |
| Subtype | 10 Gigabit Ethernet / 25 Gigabit Ethernet |
| Ports | 8 x 2.5GBase-T + 16 x 10Gb Ethernet + 2 x 25 Gigabit SFP28 |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE Class 4 |
| PoE Budget | 1050 W |
| Performance | Switching capacity: 460 Gbps Non-blocking switching throughput: 230 Gbps Forwarding rate: 342 Mpps |
| Capacity | Virtual interfaces (VLANs): 1000 ARP entries: 128000 Packet buffer size: 8 MB IPv4 routes (static): 256000 |
| MAC Address Table Size | 128K entries |
| Routing Protocol | STP, RSTP |
| Features | Etherlighting ports, standard mode, reset button, DHCP relay, Inter-VLAN Routing, static routing, LACP, advanced IGMP configuration, DHCP snooping, DHCP guardian, egress rate limit, flow control, MAC and IP-based ACLs support, Device isolation with ACLs, MAC based port restriction, port isolation, port mirroring, Jumbo Frames support, LLDP-MED, Voice VLAN, loop protection, SGCC steel housing, 12KV ESD Protector (air-gap discharge), 12KV ESD Protector (contact discharge), IGMP snooping, 802.1x authentication |
| Built-in Devices | 4 hot-swap fans, 1.3" LCM touch screen display |
| Power Device | Internal power supply - hot-plug |
| Installed Qty | 2 |
| Power Redundancy | Yes |
| Power Redundancy Scheme | 1+1 |
| Power Provided | 600 Watt |
| Voltage Required | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Rack Mounting Kit | Included |
| Compliant Standards | ESD, FCC, IC |
| Width | 44.24 cm |
| Depth | 49.6 cm |
| Height | 4.37 cm |
| Weight | 9.46 kg |
| Min Operating Temperature | -5 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 95% (non-condensing) |
Get Instant Price
SKU: MS250-48FP-HW
Get Instant Price
SKU: MS130-48X-HW
Get Instant Price