SKU: RS3621XS+
In Stock
Excl. VAT: £3,946.97
Incl. VAT: £4,736.37
Incl. VAT: £4,736.37
SKU: RS1221+
In Stock
Excl. VAT: £1,100.39
Incl. VAT: £1,320.47
Incl. VAT: £1,320.47
SKU: RS1221RP+
In Stock
Excl. VAT: £1,438.75
Incl. VAT: £1,726.50
Incl. VAT: £1,726.50
SKU: RS2423+
In Stock
Excl. VAT: £2,072.37
Incl. VAT: £2,486.85
Incl. VAT: £2,486.85
SKU: RS2423RP+/144TB-HAT5300
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: RS2423RP+
In Stock
Excl. VAT: £2,665.95
Incl. VAT: £3,199.14
Incl. VAT: £3,199.14
SKU: RS422+
In Stock
Excl. VAT: £692.64
Incl. VAT: £831.16
Incl. VAT: £831.16
SKU: SA3200D
In Stock
Excl. VAT: £7,042.88
Incl. VAT: £8,451.45
Incl. VAT: £8,451.45
SKU: ENVR
In Stock
Excl. VAT: £1,687.94
Incl. VAT: £2,025.53
Incl. VAT: £2,025.53
New NOB
New NOB

SALE
SKU: UNAS-PRO
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | NAS & Storage Servers |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Number of storage drives supported | 7 |
| RAID support | Yes |
| Storage drive sizes supported | 2.5,3.5" |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cooling type | Active |
| Housing material | Steel |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LCM |
| Product colour | Grey |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| LED indicators | Status |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Type | NAS |
| Backup function | Yes |
| Reset button | Yes |
| Reset button | Yes |
| Power consumption (max) | 160 W |
| Power supply location | Built-in |
| Power supply unit (PSU) capacity | 200 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Width | 442 mm |
| Depth | 325 mm |
| Height | 87 mm |
| Weight | 9.2 kg |
In Stock
Excl. VAT: £410.50
Incl. VAT: £492.60
Incl. VAT: £492.60
SKU: UNAS-PRO-8
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | NAS & Storage Servers |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive interface | Serial ATA |
| Processor architecture | ARM Cortex-A57 |
| Processor frequency | 1.7 GHz |
| Internal memory | 16 GB |
| RAID support | Yes |
| Cooling type | Active |
| Housing material | SGCC |
| Product colour | Grey |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Type | NAS |
| Backup function | Yes |
| Power consumption (typical) | 550 W |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 480 mm |
| Height | 87.4 mm |
| Weight | 11.5 kg |
In Stock
Excl. VAT: £679.22
Incl. VAT: £815.06
Incl. VAT: £815.06
SKU: TS-H1090FU-7302P-128G
In Stock
Excl. VAT: £15,208.77
Incl. VAT: £18,250.52
Incl. VAT: £18,250.52