SKU: 82KD008NUK
Get Instant Price
SKU: 82KD008WUK
Get Instant Price
SKU: 20Y700AKUK
Get Instant Price
SKU: 21A40006UK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 SSD |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Colour name | Mineral grey |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 33.33402778 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | Yes |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Operating system language | English |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Trial software | Office |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | HDD, Power on, Supervisor |
| Fingerprint reader | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Smart card reader | No |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Width | 357 mm |
| Depth | 235 mm |
| Height | 18.9 mm |
| Weight | 1.7 kg |
Get Instant Price
SKU: 20VF0009UK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Brand | Lenovo |
| Screen size | 14 Inches |
| Operating system | Windows 11 Home |
| HD type | Full HD |
| Brand | LENOVO |
| Item Weight | 1.4 kg |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Optical Drive | No DVD Drive |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Most Suitable For | Casual Computing |
Get Instant Price
SKU: 20YG003XUK
Get Instant Price
SKU: 82C7001CUK
Get Instant Price
SKU: 20U50007UK
Get Instant Price
SKU: 20Y7003QUK
Get Instant Price
SKU: 20U5002CUK
Get Instant Price
SKU: 20YA0006UK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Processor | Ryzen 5 |
| Brand | Lenovo |
| Screen size | 13.3 Inches |
| Operating system | Windows 11 Home |
| HD type | Full HD |
Get Instant Price
SKU: 82C70006UK
Get Instant Price