SKU: CAB-TA-UK=
Get Instant Price
SKU: CAB-V35MT
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cable |
| Type | V.35 Cable |
| Connector Type | Male |
| Length | 10 Feet |
Get Instant Price
SKU: CAB-X21FC
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Networking Cables |
| Cable Type | X.21 |
| Connector Type | Female |
| Cable Length | 10 Feet |
| Certification | RoHS Compliant |
| Connector 1 | DB-60 |
| Connector 2 | X.21 |
| Operating Temperature | -20°C to 75°C |
| Jacket Material | PVC |
| Color | Black |
Get Instant Price
SKU: CAB-X21MT
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cables |
| Type | X.21 Cable |
| Connector 1 | DTE, Male |
| Length | 10 Feet (3 Meters) |
| Color | Black |
| Cable Jacket Material | PVC |
| Connector Material | Nickel-Plated |
| Compliance | RoHS Compliant |
| Shielding | Unshielded |
| Max Data Rate | 18 Mbps |
| Wire Gauge | 24 AWG |
| Temperature Range | -20 to 60 °C |
| Voltage Rating | 30V |
Get Instant Price
SKU: C9300L-STACK-KIT=
Get Instant Price
SKU: CP-PWR-CUBE-4=
Get Instant Price
SKU: MA-PWR-30W-UK
Get Instant Price
SKU: QSFP-4X10G-AOC1M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Get Instant Price
SKU: QSFP-4X10G-AOC2M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 2 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Get Instant Price
SKU: QSFP-4X10G-AOC5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 5 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Get Instant Price