Key Features:
| Brand | APC |
| Type | UPS Batteries |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Dimensions (WxDxH) | 94 x 129.5 x 149.9 mm |
| Weight | 4.95 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 94 x 129.5 x 149.9 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | APC |
| Type | UPS Batteries |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 27.46 |
| Dimensions (WxDxH) | 195.6 x 152.4 x 94 mm |
| Weight | 7.68 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 195.6 x 152.4 x 94 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 27.46 |
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder

Key Features:
| Type: | Label Printer , Shipping Labels Printer |
| Print Labels For: | Amazon, eBay, Shopify & more |
| Resolution: | 203 dpi/8 dots per mm |
| Memory: | 128 MB Flash; 128 MB SDRAM |
| Print Speed: | 4 in./102 mm per second |
| Maximum Print Width: | 4.09 in./104 mm |
| Maximum Label Length: | 39.0 in./991 mm |
| Print Methods: | Thermal Transfer or Direct Thermal |
| Connectivity: | USB |
| Connectivity Type: | Wired |
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder