SKU: AT-SP10TW3
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 170203183C
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU5M-AO
In Stock
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU1M-AO
In Stock
Get Instant Price
SKU: U-CABLE-C6-CMR
In Stock
Excl. VAT: £142.17
Incl. VAT: £170.60
Incl. VAT: £170.60
SKU: STACK-T2-50CM
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Get Instant Price
SKU: CAB-MCP-LC
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Patch Cable |
| Connector Type | LC to SC |
| Cable Length | 1m,2m,3m … 20m or Customize |
| Tensile Strength | 70 N |
| Polish | UPC to UPC |
| Cable Diameter | 2.0 mm |
| Length Tolerance | +/- 1cm |
| Return Loss | ≥20dB |
Get Instant Price
SKU: CAB-449FC
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cable |
| Connector Type | RS-449 DCE |
| Gender | Female |
| Cable Length | 10 Feet |
| Compatibility | Cisco Devices |
| Color | Black |
Get Instant Price
SKU: CAB-449MT
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cable |
| Cable Type | RS-449 |
| Connector Type | DTE Male |
| Cable Length | 10 Feet |
| Brand | Cisco |
| Compatibility | RS-449 Standard Devices |
| Purpose | Data Transfer |
Get Instant Price
SKU: CAB-SS-530MT
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cable |
| Product colour | Blue |
| Connector 1 gender | Male |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Get Instant Price
SKU: CAB-SS-V35FC
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cable |
| Cable Type | V.35 |
| Connector Type | DCE Female to Smart Serial |
| Cable Length | 10 Feet |
| Compatibility | Cisco devices |
Get Instant Price
SKU: CAB-SS-232MT
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Serial Cable |
| Cable Length | 10 Feet |
| Compatibility | RS-232 interface devices |
| Product Type | Network Cable |
| Conductor | Copper |
Get Instant Price