SKU: STACK-T2-50CM
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Get Instant Price
SKU: CAB-MCP-LC
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Patch Cable |
| Connector Type | LC to SC |
| Cable Length | 1m,2m,3m … 20m or Customize |
| Tensile Strength | 70 N |
| Polish | UPC to UPC |
| Cable Diameter | 2.0 mm |
| Length Tolerance | +/- 1cm |
| Return Loss | ≥20dB |
Get Instant Price
SKU: CAB-SPWR-150CM
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Cable length | 1.5 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Product colour | Black |
Get Instant Price
SKU: QSFP-4X10G-AOC5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 5 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Get Instant Price
SKU: QSFP-4X10G-AOC2M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 2 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Get Instant Price
SKU: QSFP-4X10G-AOC1M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Get Instant Price
SKU: QSFP-H40G-AOC10M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 10 m |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Get Instant Price
SKU: QSFP-H40G-AOC7M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Cable length | 7 m |
| InfiniBand protocol | Yes |
Get Instant Price
SKU: SFP-10G-AOC5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 5 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Orange |
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-ACU10M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 10 m |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable length | 10 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU2-5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 2.5 m |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU1-5M
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Get Instant Price