SKU: GS108T-300PES
In Stock
Excl. VAT: £67.85
Incl. VAT: £81.42
Incl. VAT: £81.42
SKU: USW-FLEX-MINI-3
In Stock
Excl. VAT: £66.54
Incl. VAT: £79.85
Incl. VAT: £79.85
SKU: DGS-1100-08PV2/B
In Stock
Excl. VAT: £61.62
Incl. VAT: £73.94
Incl. VAT: £73.94
SKU: USW-Flex-2.5G-5
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 5 |
| Switch layer | L2 |
| Switching capacity | 25 Gbit/s |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 45 °C |
| Product colour | White |
| Switching capacity | 25 Gbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Forwarding rate | 18.6 Mpps |
| Throughput | 12.5 Gbit/s |
| Multicast support | Yes |
| Reset button | Yes |
| Form factor | Desktop |
| Product colour | White |
| LED indicators | Activity, Power, Progress |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Minimum system requirements | UniFi Network Version 8.4.62 and later |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power plug type | Type A |
| Power supply included | Yes |
| Input current | 1:00 AM |
| DC input voltage | 5 V |
| Power source | AC/DC/PoE |
| Power connector | USB |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 6.4 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) voltage | 57 V |
| Networking features | STP / RSTP with priorities and port-level disable, Egress rate limit |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 117.1 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 21.2 mm |
| Weight | 206 g |
| Form factor | Desktop |
| Product colour | White |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| LED indicators | Activity, Power, Progress |
| Minimum system requirements | UniFi Network Version 8.4.62 and later |
| AC adapter included | Yes |
In Stock
Excl. VAT: £41.76
Incl. VAT: £50.11
Incl. VAT: £50.11
SKU: USW-FLEX-MINI-UK
In Stock
Excl. VAT: £26.51
Incl. VAT: £31.81
Incl. VAT: £31.81
New NOB
New NOB
SKU: USW-Flex-Mini
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch |
| Switch Layer | L2 |
| Product colour | white |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power connector | DC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Forwarding rate | 7.44 Mpps |
| Product colour | White |
| Stackable | No |
| LED indicators | Activity, Link, Speed, Status |
| Rack mounting | No |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Power supply included | Yes |
| Power connector | DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 107.2 mm |
| Depth | 70.2 mm |
| Height | 21.2 mm |
| Weight | 150 g |
| Cables included | USB Type-C |
| Certification | CE, FCC, IC |
| LED indicators | Activity, Link, Speed, Status |
| Cables included | USB Type-C |
In Stock
Get Instant Price Price range: Get Instant Price through £25.10 Ex VAT
SKU: GS108GE
In Stock
Excl. VAT: £24.43
Incl. VAT: £29.31
Incl. VAT: £29.31
SKU: GS105E-200PES
In Stock
Excl. VAT: £24.08
Incl. VAT: £28.90
Incl. VAT: £28.90
SKU: GS308-300UKS
In Stock
Excl. VAT: £21.65
Incl. VAT: £25.99
Incl. VAT: £25.99
SKU: GS308-300PES
In Stock
Excl. VAT: £21.60
Incl. VAT: £25.92
Incl. VAT: £25.92