SKU: MR36H-HW
Get Instant Price
SKU: DAP-2662
Get Instant Price
SKU: DAP-2680
Get Instant Price
SKU: DAP-X2810
Get Instant Price
SKU: VAP1060C-K
Get Instant Price
SKU: R6M51A#ACC
Get Instant Price
SKU: S1T43A
Get Instant Price
SKU: JW811A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Wireless Access Points |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Bandwidth | 5 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3ac |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| Product colour | White |
| Internal | No |
| Width | 182 mm |
| Depth | 180 mm |
| Weight | 620 g |
| Height | 48 mm |
Get Instant Price
SKU: JW797A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Power consumption (max) | 14.4 W |
| Product colour | White |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| Wi-Fi data rate (max) | 1733 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Transmitting power | 21 dBmW |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, WEP, WPA, WPA2, WPS |
| USB connector type | USB Type-A |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| Power consumption (typical) | 12.7 W |
| Placement | Wall |
| Antenna type | Internal |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain level (max) | 5.7 dBi |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Width | 182 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 48 mm |
| Weight | 650 g |
Get Instant Price