SKU: 82YU00HXUK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 256 GB |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Screen size | 15.6 Inch |
| Product Description | Lenovo V15 G4 |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | Win 11 Pro - English |
| Graphics | AMD Radeon 610M |
| Keyboard | UK |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Battery | Up to 14.4 hours |
| Colour | Business black |
| Dimensions (WxDxH) | 35.92 cm x 23.58 cm x 1.99 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | Windows 11 Pro - English |
| Max Turbo Speed | 4.3 GHz |
| Number of Cores | Quad-Core |
| Cache | L3 - 4 MB |
| Features | Integrated memory controller |
| Type | 15.6" - TN |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Yes |
| Image Aspect Ratio | 0.672916667 |
| Image Brightness | 250 cd/m² |
| Colour Gamut | 45% NTSC |
| Features | Anti-glare, 90° viewing angle |
| Graphics Processor | AMD Radeon 610M |
| Max Monitors Supported | 2 external monitor(s) |
| Video System Features | Direct X 12 Ultimate |
| Camera | Yes - 720p |
| Camera Features | Privacy shutter, fixed focus |
| Sound | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Compliant Standards | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 |
| Wireless Controller | M.2 Card |
| Network Interface | Gigabit Ethernet |
| Features | Wake-on-LAN (WOL), dual stream (2x2) |
| Capacity | 38 Wh |
| Run Time | Up to 14.4 hours |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Colour | Business black |
| Case Material | Polycarbonate ABS (bottom), polycarbonate ABS (top) |
| Surface Finish | Texture |
| Dimensions (WxDxH) | 35.92 cm x 23.58 cm x 1.99 cm |
| Weight | 1.65 kg |
In Stock
Excl. VAT: £396.50
Incl. VAT: £475.80
Incl. VAT: £475.80
SKU: 83A1008FUK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i5 |
| Colour name | Business Black |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| HD type | Full HD |
| Panel type | TN |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 20.83402778 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| PSTI certified | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery life (max) | 6.4 h |
| Battery capacity | 38 Wh |
| Continuous video playback time | 7.5 h |
| Battery charge indicator | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Width | 359.2 mm |
| Depth | 235.8 mm |
| Height | 19.9 mm |
| Weight | 1.65 kg |
In Stock
Excl. VAT: £405.28
Incl. VAT: £486.33
Incl. VAT: £486.33
SKU: 82TT0008UK
Get Instant Price
SKU: 82C70007UK
Get Instant Price
SKU: 82KD008NUK
Get Instant Price
SKU: 82KD008RUK
Get Instant Price
SKU: 82KD008VUK
Get Instant Price
SKU: 82KD0002UK
Get Instant Price
SKU: 82KD008WUK
Get Instant Price
SKU: 82TT00G1UK
Get Instant Price
SKU: 82YU010LUK
Get Instant Price