SKU: R6M51A#ACC
Get Instant Price
SKU: R6M51A
Get Instant Price
SKU: JW811A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Wireless Access Points |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Bandwidth | 5 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3ac |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| Product colour | White |
| Internal | No |
| Width | 182 mm |
| Depth | 180 mm |
| Weight | 620 g |
| Height | 48 mm |
Get Instant Price
SKU: JX945A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Wireless Access Points |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1600 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ad, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Power consumption (max) | 13 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 3 |
| Antenna gain level (max) | 5.4 dBi |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Width | 165 mm |
| Depth | 165 mm |
| Weight | 460 g |
| Height | 38 mm |
Get Instant Price
SKU: RBLTAP-2HND&R11E-LTE
Get Instant Price
SKU: RB912R-2ND-LTM&R11E-LTE
Get Instant Price