SKU: AIR-AP3802I-E-K9
Get Instant Price
SKU: C9124AXI-E
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product type | Wireless Access point |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 5380 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Operating system installed | Cisco IOS |
| Power consumption (max) | 60 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Antenna type | Internal |
| Antenna gain level (max) | 7 dBi |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Width | 259 mm |
| Depth | 233 mm |
| Weight | 2.9 kg |
| Height | 81 mm |
Get Instant Price
SKU: C9105AXI-E
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g.3af |
| Power plug type | Type C |
| Product colour | Grey |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Country of origin | Mexico |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1488 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1488 Mbit/s |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Country of origin | Mexico |
| Product colour | Grey |
| Antenna type | Internal |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Yes |
| Width | 150 mm |
| Depth | 150 mm |
| Weight | 329.5 g |
| Height | 30 mm |
| Package width | 220.7 mm |
| Package depth | 239.8 mm |
| Package height | 69.8 mm |
| Package weight | 907.03 g |
| Package width | 220.7 mm |
| Package depth | 239.8 mm |
| Package height | 69.8 mm |
| Package weight | 907.03 g |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 4600 m |
Get Instant Price
SKU: MR46-HW
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | Ceiling, Table, Wall |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Security algorithms | WPA, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Power consumption (max) | 18 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| AC input voltage | 12 V |
| Placement | Ceiling, Table, Wall |
| Product colour | White |
| Antenna type | Internal |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Width | 306 mm |
| Depth | 128.4 mm |
| Weight | 800 g |
| Height | 44.3 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
Get Instant Price
SKU: MR76-HW
Get Instant Price
SKU: DAP-2662
Get Instant Price
SKU: DAP-2680
Get Instant Price
SKU: DAP-X2810
Get Instant Price
SKU: VAP1060C-K
Get Instant Price