SKU: LtAP-2HnD&FG621-EA
In Stock
Excl. VAT: £156.90
Incl. VAT: £188.28
Incl. VAT: £188.28
SKU: RB962UiGS-5HacT2HnT
In Stock
Excl. VAT: £105.80
Incl. VAT: £126.96
Incl. VAT: £126.96
SKU: RBGrooveGA-52HPacn
In Stock
Excl. VAT: £80.24
Incl. VAT: £96.28
Incl. VAT: £96.28
SKU: RBCAPGI-5ACD2ND-XL
In Stock
Excl. VAT: £75.05
Incl. VAT: £90.06
Incl. VAT: £90.06
SKU: cAPGi-5HaxD2HaxD
In Stock
Excl. VAT: £109.25
Incl. VAT: £131.10
Incl. VAT: £131.10
SKU: S1T23A
In Stock
Excl. VAT: £172.37
Incl. VAT: £206.84
Incl. VAT: £206.84
SKU: Q9X66A
In Stock
Excl. VAT: £89.82
Incl. VAT: £107.78
Incl. VAT: £107.78
SKU: Q9H62-61001
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type: | Wireless Access Point |
| Wi-Fi Standard | IEEE 802.11ax |
| Wireless Data Rate | 4.8 Gbit/s |
| Frequency | 2.4 GHz or 5 GHz |
| Ethernet Standard | 25 Gigabit Ethernet |
| USB Port | YES |
| PoE Power Distribution Port | YES |
| Height | 1.8 Inches |
| Width | 7.8 Inches |
| Depth | 7.8 Inches |
In Stock
Excl. VAT: £414.95
Incl. VAT: £497.94
Incl. VAT: £497.94
D-Link DAP-3666 Nuclias Connect Wireless AC1200 Wave 2 Dual Band Outdoor PoE Access Point (DAP-3666)
SKU: DAP-3666
In Stock
Excl. VAT: £140.06
Incl. VAT: £168.07
Incl. VAT: £168.07
SKU: CW9164I-ROW
In Stock
Excl. VAT: £1,060.29
Incl. VAT: £1,272.35
Incl. VAT: £1,272.35
SKU: C9120AXI-E
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | In-wall |
| Product colour | Grey |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Country of origin | Mexico |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | In-wall |
| Country of origin | Mexico |
| Product colour | Grey |
| Antenna type | Internal |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Yes |
| Width | 216 mm |
| Depth | 216 mm |
| Height | 43 mm |
| Package width | 244.6 mm |
| Package depth | 263.7 mm |
| Package height | 90.4 mm |
| Package weight | 1.59 kg |
| Package width | 244.6 mm |
| Package depth | 263.7 mm |
| Package height | 90.4 mm |
| Package weight | 1.59 kg |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
In Stock
Excl. VAT: £918.17
Incl. VAT: £1,101.81
Incl. VAT: £1,101.81
SKU: C9120AXE-E
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Points |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500,5000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Country of origin | Mexico |
| On/off switch | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500,5000 Mbit/s |
| Channels quantity | 29 channels |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Internal memory | 2048 MB |
| Flash memory | 1024 MB |
| Placement | Ceiling, Floor, Table |
| Country of origin | Mexico |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | White |
| Number of connectors | 2 |
| Antenna type | Internal & external |
| Antennas quantity | 4 |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Antenna connector type | RP-TNC |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna features | Detachable antenna |
| Width | 216 mm |
| Depth | 216 mm |
| Weight | 1.36 kg |
| Height | 51 mm |
In Stock
Excl. VAT: £968.31
Incl. VAT: £1,161.97
Incl. VAT: £1,161.97