SKU: UACC-Rack-Shelf-TL-SD
Key Features:
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack shelf |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Compatibility | U-Rack-6U-TL |
| Product colour | Grey |
| Housing material | SPCC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 453.8 mm |
| Weight | 1.75 kg |
| Height | 27.4 mm |
| Depth | 230 mm |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Rack shelf |
| Compatibility | U-Rack-6U-TL |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
In Stock
Excl. VAT: £45.83
Incl. VAT: £54.99
Incl. VAT: £54.99
SKU: CW9176I-CFG
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product type | Access point |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 18000 Mbit/s |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 4 |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Width | 242.3 mm |
| Depth | 242.2 mm |
| Weight | 1.56 kg |
| Height | 52.8 mm |
In Stock
Excl. VAT: £1,314.29
Incl. VAT: £1,577.14
Incl. VAT: £1,577.14
SKU: CP-9020296-UK
Key Features:
| Brand | Corsair |
| Type | power Supply Units |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Fan location | Front |
| Cooling type | Active |
| Power plug type | Type G |
| On/off switch | Yes |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Silent mode | Yes |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Purpose | PC |
| ATX version | 3.1 |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Bearing technology | Rifle |
| Total power | 850 W |
| Power plug type | Type G |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Input current | 10 - 5 A |
| Combined power (+3.3V) | 150 W |
| Combined power (+12V) | 850 W |
| Combined power (+5V) | 150 W |
| Combined power (+5Vsb) | 15 W |
| Max output current (+3.3V) | 20 A |
| Max output current (+12V) | 62.5 A |
| Max output current (+5V) | 20 A |
| Max output current (+5Vsb) | 0.125 |
| Compliance certificates | CE, RoHS, UKCA |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Width | 150 mm |
| Depth | 86 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | 2.93 kg |
In Stock
Excl. VAT: £102.86
Incl. VAT: £123.43
Incl. VAT: £123.43
SKU: 21R10029UK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Black |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Aluminium |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| Audio chip | Realtek ALC3287 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 2 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 313.6 mm |
| Depth | 219.4 mm |
| Height (front) | 1.14 cm |
| Height (rear) | 1.64 cm |
| Weight | 1.24 kg |
In Stock
Excl. VAT: £1,446.59
Incl. VAT: £1,735.90
Incl. VAT: £1,735.90
SKU: UX8406CA-QL135W
Key Features:
| RAM | 16 GB | |
| Processor | Intel Core Ultra 7 | |
| Storage | 1 TB SSD | |
| Brand | Asus | |
|
Laptop | |
| Colour name | Inkwell Gray | |
| Product type | Hybrid (2-in-1) | |
| Market positioning | Home | |
| Housing material | Aluminium, Magnesium | |
| Form factor | Convertible (Detachable) | |
| Product colour | Grey | |
| Discrete graphics card | No | |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics | |
| On-board graphics card | Yes | |
| On-board graphics card model | Intel Arc 140T | |
| Discrete graphics card model | Not available | |
| On-board GPU manufacturer | Intel | |
| AC adapter power | 65 W | |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V | |
| AC adapter output current | 3.25 A | |
| AC adapter output voltage | 20 V | |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes | |
| USB Type-C charging port | Yes | |
| USB Type-C required charging power (min) | 45 W | |
| USB Type-C required charging power (max) | 65 W | |
| Width | 313.5 mm | |
| Depth | 217.9 mm | |
| Height (front) | 1.46 cm | |
| Height (rear) | 1.99 cm | |
| Weight | 1.65 kg |
In Stock
Excl. VAT: £1,485.75
Incl. VAT: £1,782.90
Incl. VAT: £1,782.90
SKU: MCA14KN/A
Key Features:
| Storage | 256 GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Product Type | Apple iPad |
| Pixel density | 264 ppi |
| Display resolution | 2360 x 1640 pixels |
| Display technology | LED |
| LED backlight | Yes |
| Touch technology | Multi-touch |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal | 27.9 cm (11") |
| Rounded display corners | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Anti-reflective coating | Yes |
| Native aspect ratio | 0.16875 |
| Panel type | IPS |
| Voice call | Yes |
| Video call | Yes |
| Spatial audio | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Doesn't contain | Arsenic, Mercury, PVC/BFR |
| Width | 178.5 mm |
| Depth | 6.1 mm |
| Height | 247.6 mm |
| Weight | 460 g |
In Stock
Excl. VAT: £526.64
Incl. VAT: £631.97
Incl. VAT: £631.97
SKU: MC9W4KN/A
Key Features:
| Storage | 128 GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Product Type | Apple iPad |
| Pixel density | 264 ppi |
| Display resolution | 2360 x 1640 pixels |
| Display technology | LED |
| LED backlight | Yes |
| Touch technology | Multi-touch |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal | 27.9 cm (11") |
| Archive formats supported | Zip |
| Width | 178.5 mm |
| Depth | 6.1 mm |
| Height | 247.6 mm |
| Weight | 460 g |
In Stock
Excl. VAT: £453.89
Incl. VAT: £544.66
Incl. VAT: £544.66
SKU: MD3Y4KN/A
Key Features:
| Brand | Apple |
| Product Type | Tablets |
| Processor | Apple |
| Storage | 128 GB |
| Screen Size | 11 Inches |
| Product Type | Apple iPad |
| Pixel density | 264 ppi |
| Display resolution | 2360 x 1640 pixels |
| LED backlight | Yes |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal | 27.9 cm (11") |
| Rounded display corners | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Panel type | IPS |
| Display technology marketing name | Liquid Retina |
| Oleophobic coating | Yes |
| Device type | Mobile tablet |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Form factor | Slate |
| Product colour | Silver |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160 pixels |
| AirPlay | Yes |
| Processor manufacturer | Apple |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| International Protection (IP) code | IP42 |
| Width | 179.5 mm |
| Depth | 7 mm |
| Height | 248.6 mm |
| Weight | 477 g |
In Stock
Excl. VAT: £273.54
Incl. VAT: £328.25
Incl. VAT: £328.25
SKU: MX2H3B/A
Key Features:
| RAM | 24 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | Apple M4 |
| Screen size | 14 inches |
| Colour name | Black |
| Product type | MacBook |
| Pixel density | 254 ppi |
| Panel type | Mini LED |
| Display brightness | 1000 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 3024 x 1964 pixels |
| Display diagonal | 36.1 cm (14.2") |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Apple |
| On-board graphics card 4K support | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Apple GPU |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card cores | 16 |
| On-board graphics card 6K support | Yes |
| Memory bandwidth (max) | 273 GB/s |
| On-board GPU manufacturer | Apple |
| Number of microphones | 3 |
| Audio formats supported | AAC, ALAC, FLAC, MP3 |
| Number of built-in speakers | 6 |
| Built-in microphone | Yes |
| Intel® Evo™ Platform Verified | No |
| Video encode engine | Yes |
| Video decode engine | Yes |
| AC adapter power | 70 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Width | 312.6 mm |
| Depth | 221.2 mm |
| Height | 15.5 mm |
| Weight | 1.6 kg |
In Stock
Excl. VAT: £1,557.57
Incl. VAT: £1,869.08
Incl. VAT: £1,869.08
SKU: MW0X3B/A
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | Apple M4 |
| Screen size | 13 inches |
| Colour name | Silver |
| Product type | MacBook |
| Display number of colours | 1.073 billion colours |
| Pixel density | 224 ppi |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Apple |
| On-board graphics card 4K support | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Apple GPU |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card cores | 10 |
| On-board graphics card 6K support | Yes |
| Memory bandwidth (max) | 120 GB/s |
| Mobile network connection | No |
| Mobile network generation | Not supported |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 53.8 Wh |
| Continuous video playback time | 18 h |
| Fast charging | Yes |
| Browsing time (Wi-Fi) | 15 h |
| AC adapter power | 35 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (min) | 30 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 70 W |
| Width | 304.1 mm |
| Depth | 215 mm |
| Height | 11.3 mm |
| Weight | 1.24 kg |
In Stock
Excl. VAT: £945.22
Incl. VAT: £1,134.27
Incl. VAT: £1,134.27
SKU: MXP63ZM/A
Key Features:
| Brand | Apple |
| Watch Type | Headphones & Headsets |
| Microphone type | Built-in |
| Recommended usage | Calls/Music/Sport/Everyday |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Volume control | Touch |
| Protection features | Dust resistant, Sweat resistant, Water resistant |
| Control type | Touch |
| Wireless charging | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Ear coupling | Intraaural |
| Intraaural headphones type | Earbuds |
| Width | 18.3 mm |
| Height | 30.2 mm |
| Depth | 18.1 mm |
In Stock
Excl. VAT: £101.23
Incl. VAT: £121.48
Incl. VAT: £121.48
SKU: R3J15A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | WLAN access point mount |
| Compatibility | Aruba 510 Series, Aruba 530 Series, Aruba 550 Series Campus Access Points |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Width | 18 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 142 mm |
| Weight | 99.8 g |
In Stock
Get Instant Price