SKU: 82KD008XUK
Get Instant Price
SKU: 82YY0020UK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 GB |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 |
| Colour name | Business Black |
| Product type | Laptop |
| HD type | Full HD |
| Panel type | TN |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 20.83402778 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Operating system language | English |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Bundled software | Office Trial |
| Trial software | Office |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery life (max) | 7.8 h |
| Battery capacity | 38 Wh |
| Continuous video playback time | 12.1 h |
| Fast charging | Yes |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | HDD, Supervisor, User |
| Fingerprint reader | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Width | 359.2 mm |
| Depth | 235.8 mm |
| Height | 19.9 mm |
| Weight | 1.65 kg |
Get Instant Price
SKU: 82KD008NUK
Get Instant Price
SKU: 82KD002LUK
Get Instant Price
SKU: 82KD008RUK
Get Instant Price
SKU: 82KD008VUK
Get Instant Price
SKU: 82KD0002UK
Get Instant Price
SKU: 82KD008WUK
Get Instant Price
SKU: 82TT00G1UK
Get Instant Price
SKU: 82TV003YUK
Get Instant Price
SKU: 82TV0061UK
Get Instant Price