SKU: 83A0007LUK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Screen size | 14 Inch |
| Colour name | Business Black |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| HD type | Full HD |
| Panel type | TN |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 20.83402778 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | BIOS, HDD, Power on, Supervisor |
| Fingerprint reader | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Sustainability compliance | Yes |
| Width | 324.2 mm |
| Depth | 215.2 mm |
| Height | 19.9 mm |
| Weight | 1.43 kg |
In Stock
Excl. VAT: £462.25
Incl. VAT: £554.70
Incl. VAT: £554.70
SKU: 82YT00EVUK
Get Instant Price
SKU: 82KC000FUK
Get Instant Price
SKU: 82KC00B4UK
Get Instant Price
SKU: 82C6006DUK
Get Instant Price