SKU: 82VK0001UK
Key Features:
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 SSD |
| Processor | Intel N |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | Win 11 Pro - English |
| Display | 11.6" 1366 x 768 / HD @ 60 Hz |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Keyboard | UK |
| Integrated Webcam | Yes |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.1 |
| Battery | Up to 12.3 hours |
| Security | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Colour | Slate grey |
| Dimensions (WxDxH) | 28.7 cm x 20 cm x 1.975 cm |
| Weight | 1.16 kg |
| Localisation | Language: English / region: United Kingdom |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo TopSeller |
| Environmental Standards | TCO Certified Notebooks 9, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| CPU | Intel N-series N100 / 800 MHz |
| Max Turbo Speed | 3.4 GHz |
| Number of Cores | Quad-Core |
| Cache | 6 MB |
| Features | Integrated memory controller |
| Type | 11.6" - TN |
| Resolution | 1366 x 768 (HD) |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics |
| Max Monitors Supported | 2 external monitor(s) |
| Camera | Yes - 720p |
| Camera Features | Privacy shutter, fixed focus |
| Sound | Stereo speakers, microphone |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Compliant Standards | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Technology | Lithium polymer |
| Capacity | 47 Wh |
| Run Time | Up to 12.3 hours |
| Interfaces Details | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) HDMI Headphone/microphone combo jack |
| Dimensions (WxDxH) | 28.7 cm x 20 cm x 1.975 cm |
| Weight | 1.16 kg |
Get Instant Price