SKU: 6T0Z9EA#ABU
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB SSD |
| Processor | Intel core i5 |
| Screen size | 14 Inches |
| Brand | HP |
| Model name | EliteBook 860 |
| Colour | Silver |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | Intel Iris Xe Graphics |
| Product type | Laptop |
| Market positioning | Premium |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Original brand name | HP |
| HD type | WUXGA |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Width | 358.7 mm |
| Depth | 251 mm |
| Height | 19.2 mm |
| Weight | 1.76 kg |
Get Instant Price