New
New
SKU: G713PI-LL122W
Get Instant Price
New
New
New
New
SKU: FA507UV-LP010W
Get Instant Price
New
New
SKU: FA607PV-RL124W
Get Instant Price
SKU: M6500XV-LP036W
Get Instant Price
SKU: M6500RE-HN054W
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Processor | AMD Ryzen 9 |
| Screen size | 15.6 inches |
| Colour name | Cool Silver |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Aluminium, Plastic |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Country of origin | China |
| HD type | Full HD |
| Display surface | Gloss |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 680M |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Repairability index | 7.6 |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8471300000 |
| AC adapter power | 150 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 7.5 A |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Width | 359.8 mm |
| Depth | 234.3 mm |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Height (rear) | 1.99 cm |
| Weight | 1.8 kg |
Get Instant Price
SKU: 8T0X7EA#ABU
Key Features:
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB |
| Processor | AMD Ryzen™ 9 |
| Screen size | 16 Inches |
| Brand | HP |
| Model name | ZBook Power |
| Colour | silver |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Tilt, swivel, pivot |
| Graphics card | AMD Radeon 780M |
| Product type | Mobile workstation |
| Market positioning | Performance |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Original brand name | HP |
| HD type | WUXGA |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 1 |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Memory channels | Dual-channel |
| SSD memory type | TLC |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| NVMe | Yes |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 780M |
| Discrete graphics card model | NVIDIA RTX 2000 Ada |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Front camera | Yes |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Optical drive type | No |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | Realtek RTL8852CE |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| Numeric keypad | Yes |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard special features | Odolná proti polití |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Number of battery cells | 6 |
| AC adapter power | 150 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Password protection | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Fingerprint reader | Yes |
| Sustainable technologies and materials | Low halogen; Bulk packaging available; External power supply 90% efficiency; Molded paper pulp cushion inside box is 100% sustainably sourced and recyclable; Outside box and corrugated cushions are 100% sustainably sourced and recyclable; 60% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 280 |
| Width | 359.4 mm |
| Depth | 251 mm |
| Height | 22.9 mm |
| Weight | 2.04 kg |
Get Instant Price