SKU: CRS326-24S+2Q+RM
In Stock
Excl. VAT: £425.70
Incl. VAT: £510.84
Incl. VAT: £510.84
SKU: CRS326-24G-2S+IN
In Stock
Excl. VAT: £156.95
Incl. VAT: £188.34
Incl. VAT: £188.34
SKU: CRS326-24G-2S+RM
In Stock
Excl. VAT: £154.80
Incl. VAT: £185.76
Incl. VAT: £185.76
SKU: R8R50A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Network Switches |
| Switch Layer | L2 |
| Ports | 26 |
| Product colour | white |
| Power consumption (max) | 16.4 W |
| Form Factor | 1U |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 10GBASE-TX, 1000BASE-T |
| Auto-sensing | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 10GBASE-TX, 1000BASE-T |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Full duplex | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| 10G support | No |
| Throughput | 41.68 Mpps |
| Latency (10-100 Mbps) | 5.21 µs |
| Latency (1 Gbps) | 2.9 µs |
| Packet buffer memory | 12 MB |
| MAC address table | 16384 entries |
| Switching capacity | 56 Gbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Product colour | White |
| Rack mounting | Yes |
| Flash memory | 32 MB |
| Fanless | Yes |
| Packet buffer memory | 12 MB |
| Power consumption (max) | 16.4 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 200 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Number of power supply units | 1 |
| Power source | AC |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 15 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 95% |
| Width | 386 mm |
| Depth | 221.4 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 2.25 kg |
| Form factor | 1U |
| Product colour | White |
| Rack mounting | Yes |
| Packet buffer memory | 12 MB |
| Flash memory | 32 MB |
In Stock
Excl. VAT: £150.20
Incl. VAT: £180.24
Incl. VAT: £180.24
SKU: CSS326-24G-2S+RM
In Stock
Excl. VAT: £117.66
Incl. VAT: £141.19
Incl. VAT: £141.19
SKU: TL-SL1226P
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: MS130-24X-HW
Get Instant Price
SKU: MS130-24-HW
Get Instant Price
SKU: MS390-24UX-HW
Get Instant Price
SKU: MS390-24U-HW
Get Instant Price
SKU: MS390-24P-HW
Get Instant Price
SKU: MS390-24-HW
Get Instant Price