-7%
-7%
SKU: J9990A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Network Switch Modules |
| Product colour | White |
| Form Factor | Plug-in module |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 20 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 930 g |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
In Stock
Excl. VAT: £1,351.15
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,621.38
Incl Sale. VAT: £1,510.20
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,621.38
Incl Sale. VAT: £1,510.20
SKU: C1300-16P-4X
In Stock
Excl. VAT: £582.15
Incl. VAT: £698.58
Incl. VAT: £698.58
SKU: AT-IE340-20GP-80
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CRS320-8P-8B-4S+RM
In Stock
Excl. VAT: £393.45
Incl. VAT: £472.14
Incl. VAT: £472.14