Available on Backorder
Incl. VAT: £136.07
Incl. VAT: £2,542.43
Key Features:
| Brand | MikroTik |
| Product Type | Network switch |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 1 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Console port | RJ-45 |
| QSFP28 ports quantity | 2 |
| SFP28 ports quantity | 16 |
| Switching capacity | 1200 Gbit/s |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Power consumption (max) | 95 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47/63 Hz |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Power source | AC |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
Incl. VAT: £1,359.54
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £1,102.89
Available on Backorder
Incl. VAT: £1,877.27
Available on Backorder
Incl. VAT: £1,728.72
Incl. VAT: £32.20