SKU: C9200CX-8P-2X2G-A
In Stock
Excl. VAT: £1,815.24
Incl. VAT: £2,178.29
Incl. VAT: £2,178.29
SKU: CRS510-8XS-2XQ-IN
In Stock
Excl. VAT: £712.09
Incl. VAT: £854.50
Incl. VAT: £854.50
SKU: C1300-8MGP-2X
In Stock
Excl. VAT: £647.34
Incl. VAT: £776.81
Incl. VAT: £776.81
SKU: USW-Pro-XG-10-PoE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 10 |
| Switch layer | L3 |
| Power consumption | 400W |
| Ports type | 10GbE PoE+ |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Reset button | Yes |
| UniFi Network | Version 9.1.120 and later |
| Power Method | (1) USP RPS DC input |
| Max. Power Consumption | 520W (Including PoE output) |
| Supported Voltage Range | 100—240V AC |
| Ambient Operating Humidity | 10 to 90% noncondensing |
| Weight | 4.7 kg (10.36 lb) |
In Stock
Excl. VAT: £525.50
Incl. VAT: £630.60
Incl. VAT: £630.60
SKU: C1300-8P-E-2G
In Stock
Excl. VAT: £325.51
Incl. VAT: £390.61
Incl. VAT: £390.61
SKU: C1300-8T-E-2G
In Stock
Excl. VAT: £267.35
Incl. VAT: £320.82
Incl. VAT: £320.82
SKU: C1200-8P-E-2G
In Stock
Excl. VAT: £259.18
Incl. VAT: £311.02
Incl. VAT: £311.02
SKU: C1300-8FP-2G
In Stock
Excl. VAT: £228.76
Incl. VAT: £274.51
Incl. VAT: £274.51
SKU: SG2210XMP-M2
In Stock
Excl. VAT: £211.42
Incl. VAT: £253.70
Incl. VAT: £253.70
SKU: C1200-8T-E-2G
In Stock
Excl. VAT: £177.48
Incl. VAT: £212.98
Incl. VAT: £212.98
SKU: CRS310-8G+2S+IN
In Stock
Excl. VAT: £167.70
Incl. VAT: £201.24
Incl. VAT: £201.24
SKU: CSS610-8P-2S+IN
In Stock
Excl. VAT: £163.40
Incl. VAT: £196.08
Incl. VAT: £196.08