SKU: BVX900LI
Key Features:
| Brand | APC |
| Type | Uninterruptible Power Supplies (UPSs) |
| Rated Power in W | 480 W |
| Rated Power in VA | 900 VA |
| Cable length | 1.2 m |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | C14 coupler |
| Power plug | C14 coupler |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Waveform | Sine |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Response time | 4 ms |
| LED indicators | Yes |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
| Certification | CE |
| Cables included | Input power cable |
| Package width | 197 mm |
| Package depth | 430 mm |
| Package height | 250 mm |
| Weight | 6 kg |
| Width | 120 mm |
| Package weight | 6.5 kg |
| Height | 160 mm |
In Stock
Excl. VAT: £85.00
Incl. VAT: £102.00
Incl. VAT: £102.00