SKU: VSFX2120-K
In Stock
Excl. VAT: £311.75
Incl. VAT: £374.10
Incl. VAT: £374.10
SKU: DGS-1250-28X/E
In Stock
Excl. VAT: £261.19
Incl. VAT: £313.43
Incl. VAT: £313.43
SKU: DGS-1210-20/E
In Stock
Excl. VAT: £134.77
Incl. VAT: £161.73
Incl. VAT: £161.73
SKU: DGS-1100-08PV2/B
In Stock
Excl. VAT: £61.62
Incl. VAT: £73.94
Incl. VAT: £73.94
SKU: DGS-1008D/B
In Stock
Get Instant Price
SKU: SG350-28MP-K9-4
In Stock
Excl. VAT: £233.28
Incl. VAT: £279.93
Incl. VAT: £279.93
SKU: N9K-C93180YC-FX3
In Stock
Excl. VAT: £14,971.11
Incl. VAT: £17,965.33
Incl. VAT: £17,965.33
SKU: IE-3300-8T2S-E
In Stock
Excl. VAT: £2,835.11
Incl. VAT: £3,402.13
Incl. VAT: £3,402.13
SKU: C9300-48U-E
In Stock
Excl. VAT: £7,910.81
Incl. VAT: £9,492.97
Incl. VAT: £9,492.97
SKU: C9300-48T-E
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Network Switch |
| Switch Layer | L3 |
| Product colour | Grey |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 48 |
| Switch type | Managed |
| Form factor | 1U |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ap, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Full duplex | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Number of VLANs | 4094 |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| DHCP features | DHCP snooping |
| Multicast support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Width | 445 mm |
| Depth | 445 mm |
| Height | 44 mm |
In Stock
Excl. VAT: £4,650.66
Incl. VAT: £5,580.79
Incl. VAT: £5,580.79
SKU: C9300-48P-E
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 48 |
| Switch layer | L3 |
| Power consumption | 437 W |
| Ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Number of VLANs | 4094 |
| Number of VLANs | 4094 |
| Jumbo frames | 9198 |
| MAC address table | 32000 entries |
| Switching capacity | 256 Gbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Forwarding rate | 190.48 Mpps |
| Product colour | Grey |
| Rack mounting | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 48 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ap, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Full duplex | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Number of VLANs | 4094 |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| DHCP features | DHCP snooping |
| Multicast support | Yes |
| Product colour | Grey |
| Rack mounting | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 48 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Width | 445 mm |
| Depth | 445 mm |
| Height | 44 mm |
In Stock
Excl. VAT: £5,775.74
Incl. VAT: £6,930.88
Incl. VAT: £6,930.88
SKU: C9300-48P-A
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Network Switch |
| Switch Layer | L3 |
| Product colour | Grey |
| Power | 437 W |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 48 |
| Switch type | Managed |
| Form factor | 1U |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ap, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Full duplex | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Number of VLANs | 4094 |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| DHCP features | DHCP snooping |
| Multicast support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Width | 445 mm |
| Depth | 445 mm |
| Height | 44 mm |
In Stock
Excl. VAT: £5,300.72
Incl. VAT: £6,360.86
Incl. VAT: £6,360.86