SKU: GSM4210PX-100EUS
In Stock
Excl. VAT: £683.70
Incl. VAT: £820.44
Incl. VAT: £820.44
SKU: MS108UP-100EUS
In Stock
Excl. VAT: £242.92
Incl. VAT: £291.50
Incl. VAT: £291.50
SKU: XSM4316-100NES
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: MSM4352-100NES
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: GSM4352-100NES
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: XSM4324-100NES
In Stock
Excl. VAT: £2,449.82
Incl. VAT: £2,939.78
Incl. VAT: £2,939.78
SKU: XSM4328CV-100NES
In Stock
Excl. VAT: £3,977.40
Incl. VAT: £4,772.88
Incl. VAT: £4,772.88
SKU: GS752TP-300EUS
In Stock
Excl. VAT: £451.98
Incl. VAT: £542.38
Incl. VAT: £542.38
SKU: GS724TP-300EUS
In Stock
Excl. VAT: £244.87
Incl. VAT: £293.85
Incl. VAT: £293.85
SKU: GSM4248PX-100EUS
In Stock
Excl. VAT: £2,737.35
Incl. VAT: £3,284.82
Incl. VAT: £3,284.82
SKU: TL-SG1210MPE
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: USW-Enterprise-24-PoE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Power consumption (max) | 550 W |
| Product colour | Silver |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L3 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Installed SFP+ modules quantity | 2 |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| 10G support | Yes |
| Switching capacity | 124 Gbit/s |
| Forwarding rate | 92.25 Mpps |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| DC input voltage | 11.5 - 52 V |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 34.2 W |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 95 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 325 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 5.11 kg |
In Stock
Excl. VAT: £595.46
Incl. VAT: £714.55
Incl. VAT: £714.55