SKU: CG2700X-BK
In Stock
Excl. VAT: £1,993.95
Incl. VAT: £2,392.74
Incl. VAT: £2,392.74
SKU: LS32BG850NUXXU
In Stock
Excl. VAT: £1,087.05
Incl. VAT: £1,304.47
Incl. VAT: £1,304.47
SKU: EV3895-BK
In Stock
Excl. VAT: £1,072.05
Incl. VAT: £1,286.46
Incl. VAT: £1,286.46
SKU: 63DBRAT1UK
Key Features:
| Brand | Lenovo |
| Product Type | Computer Monitors |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 10 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Compatible operating systems | Windows 10, Windows 11 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Screen shape | Curved |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Native aspect ratio | 1.339583333 |
| Pixel density | 109 ppi |
| Colour gamut | 0.98 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HD type | DQHD |
| Display technology | LED |
| Contrast ratio (dynamic) | 3000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.234 x 0.234 mm |
| Viewable size, horizontal | 119.8 cm |
| Viewable size, vertical | 33.7 cm |
| Backlight type | W-LED |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| Response time | 6 ms |
| Display diagonal | 124.5 cm (49") |
| Contrast ratio (typical) | 83.33402778 |
| Response time (fast) | 4 ms |
| Touchscreen | No |
| Panel type | IPS |
| Colour depth | 10 bit |
| Screen curvature rating | 3800R |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 10 W |
| Built-in camera | No |
| Height (without stand) | 370.1 mm |
| Depth (without stand) | 110.4 mm |
| Width (without stand) | 1215.1 mm |
| Width (with stand) | 1215.1 mm |
| Depth (with stand) | 253.9 mm |
| Height (with stand) | 576.3 mm |
In Stock
Excl. VAT: £963.64
Incl. VAT: £1,156.36
Incl. VAT: £1,156.36
SKU: LS49CG934SUXEN
In Stock
Excl. VAT: £963.54
Incl. VAT: £1,156.25
Incl. VAT: £1,156.25
SKU: VP3881A
In Stock
Excl. VAT: £823.20
Incl. VAT: £987.84
Incl. VAT: £987.84
SKU: U3223QE
Key Features:
| Brand | DELL |
| Product type | Computer Monitors |
| HDCP | Yes |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Screen shape | Flat |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Pixel density | 137.68 ppi |
| DDC/CI | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 1 |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display technology | LCD |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.18159 x 0.18159 mm |
| Horizontal scan range | 15 - 140 kHz |
| Vertical scan range | 23 - 86 Hz |
| Viewable size, horizontal | 69.7 cm |
| Viewable size, vertical | 39.2 cm |
| Supported video modes | 1080i, 1080p, 480p, 720p, 576p |
| Backlight type | LED |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 8 ms |
| Display diagonal | 80 cm (31.5") |
| Contrast ratio (typical) | 83.33402778 |
| Surface hardness | 3H |
| Response time (fast) | 5 ms |
| Touchscreen | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | No |
| Panel type | IPS |
| Heat dissipation | 98.27 BTU/h |
| DCI-P3 coverage | 0.98 |
| Display diagonal (metric) | 80.01 cm |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Anti-glare screen | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| RMS rated power | 0 W |
| Built-in camera | No |
| AMD FreeSync | No |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Number of speakers | 0 |
| Built-in speaker(s) | No |
| RMS rated power | 0 W |
| Built-in camera | No |
| Market positioning | Graphics design |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Feet colour | Silver |
| Compliance industry standards | ENERGY STAR certified Monitor. EPEAT registered where applicable. TCO Certified & TCO Certified Edge. RoHS Compliant. BFR/PVC Free monitor Meets NFPA 99 leakage current requirements. Arsenic-Free glass and Mercury-Free for the panel only. |
| Product colour | Silver |
| Front bezel colour | Black |
| Number of upstream ports | 2 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 5 |
| USB Type-C downstream ports quantity | 0 |
| Headphone out | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| HDCP | Yes |
| Audio output | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| Wi-Fi | No |
| Height (without stand) | 410 mm |
| Depth (without stand) | 55.8 mm |
| Width (without stand) | 712.6 mm |
| Feet colour | Silver |
| RJ-45 ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HDMI | Yes |
| Product colour | Silver |
| Front bezel colour | Black |
| Sustainability certificates | TCO, ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Doesn't contain | PVC/BFR, Arsenic |
| Compliance certificates | RoHS |
| Power supply type | Internal |
| Weight (with stand) | 9.98 kg |
In Stock
Excl. VAT: £725.04
Incl. VAT: £870.05
Incl. VAT: £870.05
SKU: 499P9H/00
In Stock
Excl. VAT: £718.64
Incl. VAT: £862.37
Incl. VAT: £862.37
SKU: DELL-U4323QE
In Stock
Excl. VAT: £700.77
Incl. VAT: £840.92
Incl. VAT: £840.92
SKU: TD3207
In Stock
Excl. VAT: £682.48
Incl. VAT: £818.98
Incl. VAT: £818.98
SKU: U3425WE
In Stock
Excl. VAT: £673.10
Incl. VAT: £807.72
Incl. VAT: £807.72