SKU: 9V1H3AT#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i5 |
| Screen size | 15.6 inches |
| Colour name | Dark ash silver |
| Product type | Laptop |
| HD type | Full HD |
| Panel type | SVA |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Width | 358 mm |
| Depth | 242 mm |
| Height | 19.9 mm |
| Weight | 1.74 kg |
Get Instant Price
SKU: 800P6EA
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Processor | Intel Core i7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | HP |
| Colour name | Natural silver |
| Product type | Hybrid (2-in-1) |
| Market positioning | Everyday |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Silver |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speakers manufacturer | Bang & Olufsen |
| Built-in microphone | Yes |
| Trial software | 25 GB Dropbox storage for 12 months |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery life (max) | 9.5 h |
| Battery capacity | 43 Wh |
| Continuous video playback time | 12 h |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging time (50%) | 45 min |
| Width | 322 mm |
| Depth | 210 mm |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Height (rear) | 1.99 cm |
| Weight | 1.51 kg |
Get Instant Price
SKU: 8D8D4EA
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i5 |
| Product type | Laptop |
| Brand | HP |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Natural silver |
| Product type | Hybrid (2-in-1) |
| Market positioning | Everyday |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Silver |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Discrete graphics card | No |
| Number of microphones | 2 |
| Audio system | B&O PLAY |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speakers manufacturer | Bang & Olufsen |
| Built-in microphone | Yes |
| Password protection | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Width | 322 mm |
| Depth | 210 mm |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Height (rear) | 1.99 cm |
| Weight | 1.51 kg |
Get Instant Price
SKU: 800P2EA
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i3 |
| Product type | Laptop |
| Brand | HP |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Natural silver |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Market positioning | Everyday |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Silver |
| Gyroscope | Yes |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Accelerometer | Yes |
| AC adapter power | 45 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Password protection | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Width | 322 mm |
| Depth | 210 mm |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Height (rear) | 1.99 cm |
| Weight | 1.51 kg |
Get Instant Price
SKU: HPG1016
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i7 |
| Brand | HP |
| Processor Number | -1355U |
| Processor Core Count | 10-Core |
| Processor Generation | 13th gen Intel Core i7 |
| Screen | 15.6" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Refresh Rate | 60 Hz |
| Graphics | Intel Iris Xe |
| Graphics Type | Intel |
| Featured Connectivity | HDMI | USB C |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| USB Ports | 1 |
| Connections | HDMI | USB C |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Integrated Webcam | Integrated Webcam with Microphone |
| Recommended For | Business |
| Colour |
Get Instant Price