SKU: AK9T1AT#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i5 |
| Brand | HP |
| Colour Name | Black |
| SSD form factor | M.2 |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Product colour | Silver |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| On-board graphics card | Yes |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Anti-glare screen | Yes |
| Country of origin | China, Thailand |
Get Instant Price
SKU: A2RZ8EA#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 |
| Screen size | 14 Inches |
| Brand | HP |
| Colour name | Meteor silver |
| Product type | Hybrid (2-in-1) |
| Market positioning | Premium |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Grey |
| Original brand name | HP |
| Product design | Sandblasted anodized finish |
| HD type | 2K |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.62 |
| Native aspect ratio | 0.673611111 |
| Processor generation | AMD Ryzen 8000 Series |
| Processor cache type | L3 |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | AMD Radeon Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | AMD Radeon Graphics |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Number of microphones | 2 |
| Audio system | DTS:X Ultra |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Optical drive type | No |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | MediaTek MT7922 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Sleep-and-Charge ports | 3 |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Accelerometer | Yes |
| Temperature sensor | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | No |
| Full-size keyboard | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard colour name | Soft gray |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP Imagepad | Yes |
| HP front camera | HP Webcam |
| HP segment | Home |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 1.98415E+11 |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Password protection | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Sustainable technologies and materials | Recycled metal in cover, keyboard frame, base and hinge cap(s); Keyboard keycaps and scissors contain post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 150 |
| Width | 313.3 mm |
| Depth | 218.9 mm |
| Height | 16.9 mm |
| Weight | 1.39 kg |
Get Instant Price
SKU: 9V1H3AT#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i5 |
| Screen size | 15.6 inches |
| Colour name | Dark ash silver |
| Product type | Laptop |
| HD type | Full HD |
| Panel type | SVA |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Width | 358 mm |
| Depth | 242 mm |
| Height | 19.9 mm |
| Weight | 1.74 kg |
Get Instant Price