Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £1,133.33
Key Features:
| Brand | APC |
| Type | UPS Batteries |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 13 |
| Dimensions (WxDxH) | 99.1 x 94 x 149.9 mm |
| Weight | 3.68 kg |
| Dimensions (WxDxH) | 99.1 x 94 x 149.9 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Incl. VAT: £713.59
Incl. VAT: £2,219.70
Incl. VAT: £83.46
Available on Backorder
Incl. VAT: £139.78
Incl. VAT: £184.79
Incl. VAT: £229.80