Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 5 |
| Power consumption (max) | 25.3 W |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Reset button | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| 6 GHz | No |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Security algorithms | WPA2, WPA3 |
| Web-based management | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| DC voltage range | 48 V |
| Product colour | White |
| Reset button | Yes |
| LED indicators | Status |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Antenna type | Internal |
| Antenna gain level (max) | 6.2 dBi |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Reset button | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Status |
| Width | 86 mm |
| Depth | 40 mm |
| Weight | 313 g |
| Height | 150 mm |
| PoE adapter included | No |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | No |
| PoE adapter included | No |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 93% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Available on Backorder